Forum Użytkownikow Subiekt GT
InsERT GT => Subiekt GT => Wątek zaczęty przez: Palarczyk w Marzec 17, 2011, 06:50:56
-
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy w programie można dodać nowy dokument magazynowy :
w standardzie są RW, PW, PZ, WZ. Oprócz tych dokumentów na których pracuję muszę stworzyć jeszcze:
- RWZ
- RWP
- WZM
Z góry dziękuję za pomoc.
-
Nie - nie można dodawać własnych symboli dokumentów magazynowych. Można jednak rozróżniać dokumenty magazynowe za pomocą kategorii:
RW - kategoria aaa,
RWZ (cokolwiek to znaczy) - to RW o kategorii bbb
RWP - to RW o kategorii ccc
Do czego Ci taki podział dokumentów magazynowych ?
-
- RWZ
- RWP
- WZM
Czy możesz rozwinąć te skróty? Jakoś nie kojarzę ich z Gospodarki Magazynowej ????
-
Za pomocą kategori mam stworzone magazyny.
- magazyn MATERIAŁY
- magazyn PÓŁPRODUKTY
- magazyn WYROBY GOTOWE
- magazyn ODZIEŻ ROBOCZA
- magazyn NARZĘDZIA i ŚRODKI CZYSTOŚCI
- magazyn SAMOCHODY i SPRZĘT
Dokumenty RWZ, RWP i WZM oznaczają następująco
RWZ - rozchód wewnętrzny /materiału,wyrobu gotowego itd/ bezpośrednio pod daną budowę
RWP - rozchód wewnętrzny półproduktu na produkcję
WZM - wydanie zewnętrzne materiału /z magazynu "kategori" materiały do klienta/
-
Sorki ale to nie tak, PZ to PZ a RW to RW i nie dodasz nic innego. To nie jest zgodne z gospodarka magazynową.
Musisz utworzysz odrębne magazyny (ale jako magazyny a nie jako kategorie) i to będzie:
- RW z magazynu PÓŁPRODUKTY
- RW z magazynu MATERIAŁY
lub WZ z magazynu materiały (sprzedaż) itd....
W przypadku zakupu przyjmujesz PZ na właściwy magazyn a jak trzeba to przesuwasz za pomocą MM z jednego magazynu na drugi ( towary) lub RW towary do produkcji w PW jako wyrób gotowy lub półprodukt ( na odpowiednie magazyny)
-
Witajcie,
Jestem świeżym użytkownikiem Subiekta i brakuje mi obsługi W/W dokumentów a dokładniej jednego jakim jest RWZ. Już tłumaczę problem. Pracowałem już na w różnych miejscach i na różnych programach magazynowych (zazwyczaj branża motoryzacyjna) i najczęściej stosowanym dokumentem był właśnie RWZ. Dokument tworzony był jako wydanie towaru z magazynu na serwis, na potrzeby konkretnego zlecenia i do niego był przypisany. Z punktu widzenia księgowego towar dalej był własnością firmy (do momentu dołożenia kwoty robocizny i wystawienia faktury przez dział serwisu), natomiast z punktu widzenia magazynu zakańczał temat (wywoływał skutek magazynowy- zejście ze stanu). Czy macie jakieś sugestie w jaki sposób można przenieść powyższe potrzeby na pracę w subiekcie ? Z góry przepraszam za odkopanie tematu, ale nie chciałem zakładać nowego bo problem ten sam.
Pozdrawiam
-
RW z odpowiednia kategoria
-
Nie wiem czy się dobrze rozumiemy... Do każdego zlecenia/zadania które jest wykonywane dla rożnych kl. mam tworzyć osobną kategorię ? W przypadku stworzenia jednej kategorii na zasadzie serwis nie rozwiązuje to zupełnie mojego problemu ponieważ asortyment ląduje w jednym worku gdzie tworzy się ogromny bałagan. Potrzebuję rozgraniczyć ilość prac robionych na serwisie w toku.
-
Nie podałeś wszystkich informacji więc się nie dziw, że zaproponowane rozwiązanie nie było 100% trafione.
Opisz jeszcze raz obieg dokumentów, który chcesz uzyskać, to może coś doradzimy. Tylko proszę użyj trochę większej ilości słów, bo samo użycie zwrotu RWZ i podobnych wcale nie wyjaśnia wszystkiego.
Być może WZ z kategorią by dały radę, ale nie wiem, czy chcesz to wiązać bezpośrednio z FS, czy wystawiacie ręcznie dokumenty. Można by się posłużyć flagami z płatnego Plusa do Subiekta i oznaczać tym dokument, który będzie najbardziej wygodny.
-
Najmocniej przepraszam jeżeli brakuje w mojej wypowiedzi informacji. Postaram się przybliżyć temat. W przypadku funkcjonowania firmy motoryzacyjnej ( o takiej rozmawiamy) mamy do czynienia z 2 osobnymi działami MAGAZYN I SERWIS. W momencie kiedy Serwis otwiera zlecenie serwisowe na konkretną naprawę niezbędne jest wydanie części do zlecenia. (naprawa jest w toku, części pobierane są wielokrotnie, zwracane, wymieniane). W przypadku Pracy w programie DMS rogowiec lub Autostacja, wydania takie obsługiwane są za pomocą dokumentów RWZ. Dokument ten oznacza, że dana część została wydana z magazynu (nie ma już jej na stanie)i tu kończy się rola magazynu, natomiast do momentu wystawienia faktury przez serwis (dopisanie kosztów robocizny) dalej jest ona własnością firmy. Po prawdzie po wydaniu z magazynu odpowiedzialność za dany towar przejmuje Serwis. W aktualnej sytuacji w Subiekcie rozwiązuje problem dokumentami MM i dwóch magazynów (Główny i serwis) problem polega na tym, że nie jestem w stanie pogrupować asortymentu w magazynie serwis wydanych do konkretnego zlecenia. Jest to jeden coraz większy magazyn który narasta do momentu rozliczenia konkretnego zlecenia gdzie powstaje dokument WZ i FV.
-
Do tego możesz wykorzystać możliwości dodatku Niebieski, gdzie istnieje mozliwość nadania każdej sztuce "nr seryjnego", którym może być dowolny ciąg znaków, np nr zlecenia.
-
Ja bym zapomniał o Subiekcie i rozejrzał się za dedykowanymi rozwiązaniami dodatkowymi.
-
Do tego możesz wykorzystać możliwości dodatku Niebieski, gdzie istnieje mozliwość nadania każdej sztuce "nr seryjnego", którym może być dowolny ciąg znaków, np nr zlecenia.
Czy mógłbyś rozwinąć ? nie bardzo rozumiem.
-
Istotne jest jeszcze dla mnie co macie na samym początku i na samym końcu zlecenia.
Czy klient zamawia naprawę auta i dostaje na FS naprawę, czy naprawę+części.
Czy serwis i magazyn to jedna i ta sama firma, czy osobne twory podatkowe?
Na ten moment skłaniałbym się do wrzucania wszystkiego na WZ dla klienta i kolorowaniu stanu naprawy za pomocą kategorii, lub flag.
-
Na samym początku jest zlecenie którego okres trwania nie jest do końca przewidziany (usterek nie da się czasem usunąć wymianą części które posiadamy i zamawiamy inne). Dlatego okres trwania otwartego zlecenia czasem przechodzi na kolejny miesiąc. Tutaj pierwszy problem księgowy. Klient dostaje fakturę za naprawę + części. Kolejnym problemem jest to że nie wszystkie części użyte do gwarancji lądują na FS dla kl. ponieważ niektóre części wymieniane są na gwarancji czy to producenta czy naszej, bądź po prostu lądują w kosztach firmy.... Serwis i magazyn są jednym tworem podatkowym (jedną firmą). Zastanawiałem się czy któraś wersja plusa nie posiada opcji która rozwiązałaby problem w zarodku.
-
Gotowca w Plusach nie znajdziesz, ale mogą być pomocne. Albo więc zamawiasz rozwiązanie dedykowane, albo będzie trzeba pogodzić się z pewnymi ograniczeniami.
Proponuję takie coś i proszę obecnych w tym wątku o weryfikację.
Wystawiamy ZK na naprawę auta. Po drodze dopisujemy do ZK poszczególne części i znakujemy je za pomocą opisu na pozycji (do fakturowania i w koszty).
Po zakończeniu naprawy znakujemy ZK kategoria, lub flagą by dział sprzedaży wiedział, że ma do wystawienia FS.
Robimy zrealizuj jako FS i wyrzucamy pozycje, które nie będą fakturowane. Przy zamykaniu dokumentu tworzymy zamówienie różnicowe, które następnie realizujemy WZ.
P.s. Już widzę pierwszą pułapkę - nie zdejmuje na bieżąco ze stanu tego, co serwis wykorzystał.
-
to zk z rezerwacja