Pomoc: Strona główna

Pierwsza strona forum SMF to zazwyczaj indeks działów. Wyświetla on listę kategorii, działów i pod-działów jeśli forum je posiada. Niektóre działy lub kategorie mogą być niewidoczne dla konkretnych grup lub gości, zależnie od ustawionych zezwoleń.

Indeks zwykle wygląda mniej/więcej tak.

* Przekieruj forum

To forum przekierowuje do zewnętrznego linku URL.

Liczba przekierowań

Nowe wiadomości Nazwa forum

Opis forum

Liczba wątków i wiadomości

Data, czas, temat i autor ostatniej wiadomości.

Kategorie podrzędne: Kategoria podrzędna
Brak nowych wiadomości Nazwa forum

Opis forum

Moderator: Moderator działu

Liczba wątków i wiadomości

Data, czas, temat i autor ostatniej wiadomości.

 • Nowe wiadomości
 • Brak nowych wiadomości
 • Przekieruj forum

 • Forum Użytkownikow Subiekt GT - Tutaj wyświetlana jest nazwa forum oraz linki powrotne do indeksu. Jest to część drzewka linków, które wyświetlają każdą stronę forum i pozwalają użytkownikom utrzymać świadomość gdzie dokładnie się znajdują.
 • Nazwa kategorii - kategoria zawiera działy, które są luźno powiązane i pozwala na łatwiejsze zachowanie porządku. Niektóre kategorie posiadają ikonę do zmniejszania i zwiększania nagłówka. Zmniejszając nagłówek kategorii - ukryje ją, a zwiększanie znów pokaże.
 • Wskaźnik nowych wiadomości - pojawia się, gdy w dziale znajdują się wiadomości, których jeszcze nie przeczytałeś. Dział z pod-działami, które zawierają nieprzeczytane wiadomości, posiadają połowicznie świecący wskaźnik.
 • Działy przekierowujące - dział przekierowujący przekierowuje po kliknięciu na inny adres. Takie działy nie mają wskaźników postów, ponieważ nie są prawdziwymi działami.
 • Nazwa działu - nazwa działu wyświetlana jest jako link tekstowy. Klikając w niego zabierze użytkownika do indeksu wiadomości dla tego działu.
 • Opis działu - jeśli opis działu jest uzupełniony, będzie wyświetlony tuż pod nazwą działu. Nazwa działu opisuje ogólnie o czym dany dział jest, pomaga to nakierować użytkowników w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na ich wiadomości.
 • Moderatorzy - jeśli dział ma moderatora, ich nazwa pojawi się pod opisem działu. Moderator działu ma specjalne przywileje, których zwykli użytkownicy nie posiadają.
 • Działy podrzędne - pomagają dalszej organizacji forum, jeśli proste kategorie i działy nie są wystarczające. Działy podrzędne (zwane też pod-działami) są wyświetlone pod opisem działu. Dział podrzędny działa na takiej samej zasadzie jak zwykły dział, z wyjątkiem tego, że zawarty jest w innym dziale.
 • Informacje działu - zawierają informacje o ilości wiadomości i tematów w dziale oraz na temat ostatniej napisanej wiadomości. Dla działów przekierowujących, informacje te składają się tylko z liczby przekierowań.
 • Oznacz jako przeczytane - pod wszystkimi kategoriami i działami znajduje się przycisk, który oznaczy wszystkie tematy i posty jako przeczytane.

Na dole indeksu forum znajduje się centrum informacji. Wyświetla ono informacje o nadchodzących urodzinach, wydarzeniach i świętach, o tym kto jest online oraz podsumowanie statystyk forum. Jeśli uaktywnione - również lista najnowszych wiadomości może być tutaj wyświetlona.

Forum Użytkownikow Subiekt GT - Centrum informacji

Statystyki forum Statystyki forum

Całkowita liczba wiadomości, tematów i użytkowników oraz ostatnio zarejestrowany użytkownik.
Tytuł data i czas najnowszej wiadomości
Zobacz ostatnio wysłane wiadomości
[Więcej statystyk]

Użytkownicy online Użytkownicy online

Liczba gości. Liczba użytkowników

Użytkownicy aktywni w ciągu ostatnich 15 minut

Największa ilość użytkowników online dziś oraz największa ilość użytkowników w całej historii forum (data i czas tego zdarzenia)