Pomoc: Ekran rejestracji

Większość for wymaga zaakceptowania regulaminu zanim proces rejestracji zostanie rozpoczęty. Klikając opcję Zgadzam się, gość zgadza się na warunki jakie zostały wyznaczone. Niektóre fora również ustalają minimalny wiek, jaki jest potrzebny do rejestracji.

Formularz rejestracji

Wymagane informacje

Metoda autentykacji: (?)
URL autentykacji OpenID:

Weryfikacja

Wpisz litery widoczne na obrazku
Wysłuchaj liter / Wybierz inny obrazek

Wpisz litery widoczne na obrazku:
Jakie jest najlepsze oprogramowanie dostępne na forum?:

Podczas rejestracji, gość jest proszony o podanie nazwy użytkownika oraz prawidłowego adresu email. Niepoprawny adres email może spowodować utrudnienia w procesie rejestracji, zależnie od konfiguracji forum. Goście również otrzymują możliwość zezwolenia użytkownikom forum kontaktowanie się z nimi na mail.

Metoda uwierzytelnienia również musi zostać wybrana. Najczęściej używana metoda to zwyczajnie na hasło. Jednak, niektóre fora pozwalają użytkownikom użyć OpenID.

Istnieje forma wizualnej weryfikacji czy gość jest naprawdę osobą, a nie maszyną. Taka weryfikacja może zostać wykonana na dwa sposoby - CAPTCHA oraz własne pytania. Metoda CAPTCHA wyświetla obrazek zawierający losowe zestawienie liter, które gość musi wprowadzić w pole tekstowe. Zadawanie pytań polega na odpowiedzeniu przez gości na pytanie. Forum może być skonfigurowane by wymusić obie metody.

Gdy gość wypełni formularz rejestracyjny, pojawi się jedna z trzech możliwości dalszego postępowania, zależnie od konfiguracji forum.

  • Logowanie - jeśli rejestracja jest natychmiastowa, nowy użytkownik zostanie automatycznie zalogowany po wypełnieniu formularza rejestracyjnego.
  • Aktywacja - jeśli wiadomość o aktywacja jest wyświetlona, nowe konto musi zostać zaktywowane przed logowaniem. Na email zostaną wysłane instrukcje krok po kroku jak należy postępować.
  • Akceptacja - jeśli wyświetla się wiadomość o akceptacji użytkownika, nowe konto najpierw musi zostać zaakceptowane przez administratora, zanim nastąpi logowanie. Administrator zostanie powiadomiony mailem o próbie rejestracji użytkownika. Następnie zostanie wysłany kolejny email potwierdzający akceptację lub odrzucenie konta.