Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - zyje_sobie

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Subiekt NEXO / Odp: Subiekt Nexo - Rozliczenie dnia / kasy
« dnia: Lipiec 05, 2018, 15:16:10 »
Ok. Widzę. Służą do tego sesje kasowe /rozliczanie. :)

2
Subiekt NEXO / Subiekt Nexo - Rozliczenie dnia / kasy
« dnia: Lipiec 02, 2018, 16:41:29 »
Witam, w sobotę przeszliśmy z GT na Subiekta Nexo. Z grubsza operacja się udała, ale nie rozumiem rozliczania kasy.

W GT robiłem stan początkowy / później raport kasowy (dla każdej kasy oddzielnie). Dodawałem wszystkie pozycje. Następnie otwierało mi się okienko do zliczania bilonu...  następnie gdy była różnica (celowo ustawiałem "stan jaki chce w kasie" wyliczał mi ile powinienem wyjąć. 

W Nexo nie wiem jak uzyskać podobny efekt ani nie bardzo rozumiem logikę rozliczeń. Wchodzę w raport kasowy. Ładnie mi sumuje, ale nie mogę niczego edytować. Nie ma okna do zliczania bilonu?

Ktoś podpowie jak to robi w Nexo? Tak jak patrzę to chyba ten Dokument inwenatyzacyjny jest tym co wyrównuje stany... czyli jego mam używać?:|

3
Gestor GT / Odp: Zarządzanie reklamacjami / błędami
« dnia: Luty 16, 2018, 12:05:45 »
A wiesz może czy istnieją jakieś wartościowe szkolenia online? Przyznam, że mam tego gestora (głównie do poczty) i brakuje mi takie wiedzy z "praktycznego mięsa" jak to używać. Z chęcią pooglądałbym na YouTube albo jakimś miejscu. Jak profesjonaliści mają to skonfigurowane. Tak aby za 5 lat jak zaproszę kogoś na audyt nie powiedział, Panie ale te wszystkie dane w tej postaci nie da się w żaden sposób wykorzystać i trzeba od nowa...

Pisałem do Inserta ale albo się nie zrozumieliśmy, albo nie posiadają jakichś takich materiałów. MOże jest jakiś vlog? bo to co ja znajduje to sposób skonfigurowania... i tyle. Niestety nie znam nikogo używającego i nie mogę popatrzeć.

Zresztą to samo mam z Subiektem... dotarłem do punktu w którym "wiem, że nic nie wiem". A nawet trudno mi zadać konkretne pytania. Po prostu jak w szkole, poszedłbym na kurs "subiekt możliwości" ;) i przez kilka godzin patrzył jak to działa... Ktoś zna / może prowadzi takie vlogi?

Edit: Widzę, że jest akademia insertu, ale trochę się boję, że trafie tam na takie podstawy z powieleniem "pomocy" a nie faktyczne rozwinięcie mojej wiedzy.

4
Gestor GT / Zarządzanie reklamacjami / błędami
« dnia: Luty 16, 2018, 11:34:17 »
Witam, mamy Subiekta GT i Gestora GT. Gestora dopiero poznaje i zastanawiam się...

Chcę wprowadzić do firmy system rejestracji reklamacji/zdarzeń pomyłek i zacząć obserwować ile tego jest, jak przebiegają itd.

Zdarzenia typu:
Dociera uszkodzona paczka
Dociera pomylona paczka (złe produkty)
Brak towaru na magazynie.

Myślałem, żeby zrobić prostego excela, ale później przypomniało mi się, że mamy tego gestora i może dałoby się w nim wygodnie wprowadzić rejestr takich zdarzeń. I obserwować ile tego jest.

Robicie coś podobnego? możecie podpowiedzieć gdzie szukać? Myślałem nad "Działaniami" i notatki + kategoria "reklamacje" Pytanie do kogoś bardziej doświadczonego czy jest to najlepsze rozwiązanie? Obecnie mam "gołego" Gestora i nie chciałbym mnożyć w nim złych rozwiązań o których dowiem się za kilka mc "dlaczego są złe":)

5
Subiekt GT / Odp: SMS dla SZtywniaka- twórcy forum
« dnia: Luty 15, 2018, 11:16:35 »
Poszło na konto. Pzdr!

Nie wiedziałem co wpisać  w adresacie, więc jest Sztywniak ;)

6
Pomogło stworzenie drugiej drukarki... ale tamta nadal jest nietykalna. (Ani usunąć, ani cokolwiek). Napisałem do Insert, dam znać jeśli sprzedadzą jakiś "hack" ;)

7
Witam, mamy wlaczony serwer SUZ. Wczoraj wyskoczyl jakiś blad PTU (brak stawki w drukarce...) na produkcie którym od dawna handlujemy (to też może ktoś wie czemu tak się czasem robi?). Próbowałem obejść problem (stosując rozne stawki itd.). Nic. O problemie zapomnialem, wyłączyłem komputer.

Dzis od rana nie mozemy drukowac paragonow. Pojawia sie błąd w rejestrze transmisji "Nie można wydrukować, ponieważ urządzenie jest zajęte. Przez ... mój user. od godziny 18:14 (wczoraj). "

Zalogowalem się do serwera z SUZ i chciałem znaleźć sposób restartu drukarki, ale nic nie działa. Odmowa dostępu bo urządzenie jest zajęte... User i wszystkie jego procesy zostały wczoraj zamknięte.

Jak mogę przywrocic działanie drukarce? ktoś wie gdzie mogę zrobić restart drukarki? Odłączyłem ją od portu i wpiąłem ponownie / restarty komputerów/drukarki nic nie dały. Ktoś miał podobną sytuację? co się w tedy robi?

8
Subiekt GT / Odp: Wydruk na drukarce fiskalnej - wstawienei separatora?
« dnia: Listopad 20, 2017, 19:05:35 »
Nie ma możliwości ingerencji w wygląd wydruków na drukarce fiskalnej, steruje tym drukarka fiskalna, ale możesz zmienić nazwy towarów, aby wam się nie mieszało.

Ok. Dzięki. :)

9
Subiekt GT / Wydruk na drukarce fiskalnej - wstawienei separatora?
« dnia: Listopad 20, 2017, 17:44:24 »
Witam, czy jest mozliwosc dodania na wydruku fiskalnym separatora, aby po nazwie pojawiala sie np. * albo kreska? tak aby "ilość" była lepiej widoczna? Znalazłem tylko możliwość edycji wydruków na zwykłej drukarce.

Używamy paragonów przy kompletowaniu/weryfikacji i czasem nazwa produktu kończy się liczbą i miesza sie z ilością ;) w przyszłym roku zmienimy cały prcoes , ale teraz szukam jakiegoś rozwiązania na szybko.

Ktoś wie czy jest sposób dodania separatora?

10
Inne / Odp: Jaka drukarka fiskalna działająca z Subiektem GT?
« dnia: Październik 07, 2017, 12:04:24 »
Z tego co czytałem wymiana modułu to jakieś 3-4 dni
Po co pytasz, skoro ignorujesz wyjaśnienia?


Edit: skasowałem poprzednią wiadomość, bo faktycznie przeoczyłem Twoją wypowiedź, która wszystko opisała :) No poniedziałek jest u nas najgorszy (wysyłki). I raczej coś nowego będę szukał a tą ze złomuję na spokojnie.

Drukarka to jakiś leciwy Novitus Vento. O zbliżającym się terminie końca serwisu też nie poinformowała ;) może tak miała. Ogólnie w tej wersji z dwoma rolkami itd. nie polecam ;) ale chyba już takich nie produkują.

11
Inne / Odp: Jaka drukarka fiskalna działająca z Subiektem GT?
« dnia: Październik 07, 2017, 11:34:45 »
Lepiej na razie wymienic pamięć fiskalną na nową, to koszt ok 800 zł.
Nowa drukarka to ok 2 tys., a w świetle szykowanych zmian zakup nowej drukartki teraz, to strzał w kolano.

Z tego co czytałem wymiana modułu to jakieś 3-4 dni więc prawie tydzień... sparaliżuje mi to działalność;/ i przyniesie więcej strat niż zakup nowej. Czytałem, że jeśli teraz kupię nową to ona ma prawo "dożyć swego kresu". Zresztą może będą jakieś dopłaty i w przyszłym roku załapię się?

dkozlowski - dziękuję za mail. Odpisałem.

Myślę nad zakupem czegoś takiego: Drukarka fiskalna Elzab Zeta

Wydaje się mieć prawie wszystko co potrzeba. Nie wiem tylko czy będzie działać sieciowo  subiekcie. Szuakm.12
Inne / Jaka drukarka fiskalna działająca z Subiektem GT?
« dnia: Październik 06, 2017, 19:04:02 »
Witam,
właśnie drukarka wyrzuciła mi komunikat, że pamiec fiskalna przepelniona.

Stad pytanie. Jakich drukarek używacie, to czego szukam powinno:
0) Działać z subiektem ;)
a) Być tanie ;) (w przyszłym roku chcemy otworzyć sp. z o.o. a drukarek chyba nie można przenosić do nowych podmiotów :/)
b) Mieć złącze USB ?
c) Powinno działać "Drukuj numer paragonu" z subiekta na "papierku" (w Novitus Vento to nie działało i były problemy przy zwrotach).
d) Mieć łatwą wymianę rolek (żadnych przekładni itd.) Wyjmuje/wkładam.
e) Pracować w sieci (kilku userów może drukować jednocześnie).

Ktoś z was pracuje, ma drukarkę fiskalną i używa wszystkich tych funkcji i sobie chwali?

Nie wiem czy ktos tu siedzi przez weekend, ale w poniedzialek musze cos kupic pewnie ;)

Edit: Ewentualnie ktos przerabial wymiany pamieci fiskalnej, da sie to zrobic "szybko"?

13
Subiekt GT / Odp: Subiekt przestał działać?
« dnia: Wrzesień 18, 2017, 18:52:10 »
Dziwne.

Faktura zapisała się. Gdy próbowałem zmienić kategorię wyskoczył błąd. Gdy do niej wróciłem (bez zmian i próbowałem zapisać znów jest błąd).


Edit: Wygląda na to że problemy zawdzięczam firmie Oracle i ich aktualizacji... Pozostałe komputery bez problemu działają i tylko ten na którym ten s.. się zainstalował przestał działać.

14
Subiekt GT / Odp: Subiekt przestał działać?
« dnia: Wrzesień 18, 2017, 18:44:24 »
Tak. Wszystko. Widze ze:
a) nie moge zapisac faktury zakupowej (wyskakuje blad zapisu) Edit: widzę że zapisał mi 11 pozyci, gdy wpisuje 20 (pełna FV) wtedy pojawia się błąd zapisu.
b) moge dodac paragon ale nie odpalil sie kasiasz/nie drukuje paragonu... nic... Edit: chodzi o ten program ktory powinien sie uruchomic przy drukowaniu paragonu.
b.1) pozwala mi dodac paragon ktory ma 0 stan magazynowy, zamiast wyrzucic blad ze nie ma towaru na magazynie:/ jednak błędnie wpisałem ilość.

15
Subiekt GT / Subiekt przestał działać?
« dnia: Wrzesień 18, 2017, 18:38:00 »
Witam dziś nagle znikła mi strona główna subiekta z "nowościami" i mam taki komunikat:
Nie można wyświetlić tej strony
Upewnij się, że adres internetowy //ieframe.dll/dnserrordiagoff.htm# jest poprawny.
Wyszukaj stronę za pomocą wyszukiwarki.
Odśwież stronę za kilka minut.
Upewnij sie, że wszystkie kable sieciowe są podłączone.
Upewnij się, że tryb samolotowy jest wyłączony.
Upewnij się, że przełącznik sieci bezprzewodowej jest włączony.
Sprawdź, czy możesz nawiązać komórkowe połączenie szerokopasmowe.
Uruchom ponownie router.


Internet działa. Dodatkowo straciłem dostęp do niektórych funkcji Np. moduł dokumenty kasowe przestał reagować (klikam i nic). Podobnie gdy probowalem wejsc w slowniki... nie moge. Przywrocilem domyslne moduly, ale zero zmiany...

Puscilem aktualizacje ^##(#* Javy od Oracle (podpisana byla jako ichnia) i zastanawiam sie czy to nie ten syf zrobil to spustoszenie (poznikaly mi tez rozne skroty z kompa itd). Sprawdzilem Malwarebytes ale nie pokazal niczego...

Komus moze tez sie cos takiego dzis/kiedys stalo?

Strony: [1] 2 3 ... 10