Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
31
Subiekt GT / Faktury dochodowe dla Państw z UE
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Calme dnia Maj 22, 2026, 07:58:03 »
Dzień dobry,
chciałabym prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu. Gdzie zmienić bądź dodać aby na FV dla kontrahenta zagranicznego UE wysyłanej do KSeF była adnotacja " odwrotne obciążenie z art. 28b "  oraz w pozycji VAT "np II" 

Z góry bardzo dziękuję :-)
32
Subiekt GT / Odp: Zerowa wartośc magazynowa na WZ
« Ostatnia wiadomość wysłana przez yemet dnia Maj 21, 2026, 14:40:09 »
Sprawdź na tej swojej WZ jaki masz domyślny poziom cen ustawiony. W prawy górnym rogu, tak samo jak na fakturach to działa.
33
Subiekt GT / Zerowa wartośc magazynowa na WZ
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jureq dnia Maj 21, 2026, 13:14:48 »
Wystawiam WZ do zamówienia. Mam na nim dwa towary.

Towar A
Od dawna na magazynie leżą 2 sztuki, niedawno dokupione następne 3 w innej cenie. Sprzedaję 3 sztuki. Na WZ wartość magazynowa poprawna (niezerowa).

Towar B
Kilka dni temu wprowadzony do kartoteki przy zamówieniu , przed pierwszym zakupem. Na WZ wartość magazynowa 0. Sprawdzam PZ zakupu - wartość magazynowa poprawna, sprawdzam remanent na dzień bieżący - wartość magazynowa poprawna.

To dotyczy wartości wyświetlanych przy tworzeniu WZ, po zapisie WZ wartości są poprawne.

Czy ktoś ma pomysł co się tu dzieje? Czy on przypadkiem nie bierze wartości magazynowej z momentu wpisywania zamówienia? Czy to tak ma działać?
34
Subiekt GT / Odp: Status wysyłki FV do KSeF
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dkozlowski dnia Maj 20, 2026, 17:48:18 »
Mam taki przypadek.

Jedna Faktura, jest wysłana do KSeF ale musiałem przywrócić archiwum bo zmieniałem komputer i w archiwum jeszcze miała status jako "do wysłania"

Nie prawda, nie musiałeś sprawiać sobie tych wszystkich problemów przez zmianę komputera, można było cały system z danymi przenieść na inny komputer, takie usługi oferujemy naszym klientom.

I teraz za Chiny nie da sie zmienić tego statusu w Subiekcie GT

Jak daje wyślij, to odrzuca jako duplikat faktury

Jak daje zmień, to nie da rady bo zaimportowana do Rachmistrza

Jak daje anuluj wysyłke, to wyskakuje że dokument musi byc w stanie przetwarzania

Edytować nie pozwala na że choćby jest to papierowa i niech sie nie czepia, bo w KSEFie przeciez jest i numer ma nadany

W Rachmistrzu bez problemu dało sie dodac recznie numer KSeF i poszło do JPK, a subiekt blokuje i koniec.

Nie trzeba szukać wsparcia w Chinach, wystarczy serwisant z Polski... Zgodnie z komunikatami programu należy usunąć przyczynę problemu, skoro nie można było edytować dokumentu przez import do Rachmistrza to należało wycofać dokument z księgowości.
 
35
Subiekt GT / Status wysyłki FV do KSeF
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SNCF dnia Maj 19, 2026, 16:03:59 »
Witam

Mam taki przypadek.

Jedna Faktura, jest wysłana do KSeF ale musiałem przywrócić archiwum bo zmieniałem komputer i w archiwum jeszcze miała status jako "do wysłania"

I teraz za Chiny nie da sie zmienić tego statusu w Subiekcie GT

Jak daje wyślij, to odrzuca jako duplikat faktury

Jak daje zmień, to nie da rady bo zaimportowana do Rachmistrza

Jak daje anuluj wysyłke, to wyskakuje że dokument musi byc w stanie przetwarzania

Edytować nie pozwala na że choćby jest to papierowa i niech sie nie czepia, bo w KSEFie przeciez jest i numer ma nadany

W Rachmistrzu bez problemu dało sie dodac recznie numer KSeF i poszło do JPK, a subiekt blokuje i koniec.

Pozdrawiam
37
Subiekt GT / Błąd w f-rze ksef
« Ostatnia wiadomość wysłana przez aro1979 dnia Maj 17, 2026, 13:19:38 »
Witam
Wystawiając f-rę zbiorczą do ksef mam taki błąd którego nie potrafię przejść. Może toś pomoże?

Element element 'WarunkiTransakcji' w przestrzeni nazw 'http://crd.gov.pl/wzor/2025/06/25/13775/' ma nieprawidłowy element podrzędny element 'Zamowienia' w przestrzeni nazw 'http://crd.gov.pl/wzor/2025/06/25/13775/'.
Lista oczekiwanych możliwych elementów: element 'NrPartiiTowaru, WarunkiDostawy, KursUmowny, Transport, PodmiotPosredniczacy' w przestrzeni nazw 'http://crd.gov.pl/wzor/2025/06/25/13775/'.


38
Subiekt GT / Dynamiczny PIVOT jako zestawienie w Subiekcie GT
« Ostatnia wiadomość wysłana przez grzesiobe dnia Maj 15, 2026, 21:22:08 »
Witam
Zrobiłem zestawienie z dynamicznym PIVOT i chciałbym umieścić je w zestawieniach subiekta. Pokazuje listę asortymentów dla każdego kontrahenta z dokumentów WZ. Czy jest to możliwe? Oto skrypt:

DECLARE @Columns NVARCHAR(MAX), @SQL NVARCHAR(MAX);

-- 1. Pobieramy unikalne wartości dla kolumn (np. lata)
SELECT @Columns = COALESCE(@Columns + ', ', '') + QUOTENAME(kh_Symbol)
FROM (
   SELECT DISTINCT kh_Symbol
   FROM vwZstWydWgKhnt, kh__Kontrahent
   WHERE dok_DataWyst BETWEEN '2026-05-15' AND  '2026-05-15'
   AND dok_OdbiorcaId = kh_Id
   ) AS T
ORDER BY kh_Symbol;

-- 2. Budujemy pełne zapytanie tekstowe
SET @SQL = '
SELECT * FROM (
   SELECT kh_Symbol, tw_Nazwa ''Asortyment'', ob_IloscMag
   FROM vwZstWydWgKhnt, tw__Towar, kh__Kontrahent
   WHERE dok_DataWyst BETWEEN ''2026-05-15'' AND  ''2026-05-15''
   AND ob_TowId = tw_Id AND dok_OdbiorcaId = kh_Id
) t
PIVOT (
    SUM(ob_IloscMag)
    FOR kh_Symbol IN (' + @Columns + ')
) AS p ORDER BY Asortyment';

-- 3. Wykonujemy dynamiczny kod

EXEC sp_executesql @SQL;
39
Subiekt GT / Odp: Korekta FV ksef , MPP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dkozlowski dnia Maj 14, 2026, 11:01:03 »
Jestem nowym użytkownikiem Subiekta GT i mam problem :

To polecam skorzystać z usług wybranego przez siebie dostawcy programów.

Wystawiłem wczoraj fakturę na firmę ,faktura powyżej 15k.
Nie zaznaczyłem mechanizmu podzielonej płatności.
Czy można to jakoś skorygować?

Jakoś można, nie ma dedykowanej funkcjonalności, można skorygować do zera i sprzedać raz jeszcze, można wprowadzić informację o zmianie do uwag korekty, wybór rozwiązania do ustalenia z księgowością i/lub klientem.
40
Forum Sprzedawców / Dokumenty kasowe a KSeF
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dzwiedznieg dnia Maj 14, 2026, 10:33:37 »
Mam problem z dokumentami kasowymi i KSeFem, a mianowicie brak możliwości podpięcia dokumentu KSeF przy wystawianiu KW (przy jakimkolwiek rozliczeniu gotówkowym pracownika, który kupował coś na fakturę nie posiadając dostępu do karty firmowej).
Księgowość pracuje w Rewizorze, również nie mogą spiąć później tych dokumentów ze sobą.
Księgowość z drugiej firmy pracuje w Optimie, tam jest taka możliwość.

Czy macie pomysł/znaleźliście jak to zrobić poprawnie w Subiekcie/Rewizorze?
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10