Komis podlega pod sprzedaż w systemie marży, więc towary brane w komis muszą mieć zaznaczony taki znacznik w kartotece. A żeby marża była prawidłowa naliczona, system musi mieć informacjęo cenie zakupu, a najczęscie jest to zakup od dosoby prywatnej czyli umowa kupna-sprzedaży. Można do tego celu wykorzystać rachunki zakupu.
Czyli, aby sprzedawać rzeczy (fiskalizacja paragonu), które mam w komisie wystarczy, że wstawię je do rachunku zakupu? A co w momencie kiedy potem otrzymuję za nie fv vat (zbiorczą za cały miesiąc)? Czy może wystarczy zrobić tylko przyjęcie magazynowe, normalnie sprzedawać (zdjąć ze stanu), a potem jak otrzymam fv, wpisać fv zakupu (tylko co ze stanem magazynu)?
Nic nie napisałaś o samym zakupie towarów, więc podpowiadam rozwiązanie często występujące. Jesli to komis outletowy (towary z firm przecenione, itd) dostarczane na faktury, to nie sprzedaż marżowa, tylko normalna. I trudno to nazwać komisem. Nie wymaga przy sprzedaży faktury marża, bo to zwykła sprzedaż. Towary są dostarczanew na WZ, na ich podstawie wystawiamy PZ, a póżniej jak dostaniecie fakturę, to z tych PZ fakturę zakupu zbiorczą. Oczywiście trzeba to dopasować dp otrzymanej faktury zakupu. Sprzedaż dla osób fizycznych na paragony, a dla firm na fakturę. Dokładnie tak, jak cały inny handel.
Sprzedaż komisowa stricte, to sprzedaż towarów odkupowanych od detalistów i sprzedawanych dalej.