Forum Użytkownikow Subiekt GT

InsERT GT => Subiekt GT => Wątek zaczęty przez: kacperkuc10 w Sierpień 06, 2019, 12:14:29

Tytuł: grupy towarów
Wiadomość wysłana przez: kacperkuc10 w Sierpień 06, 2019, 12:14:29
Witam. Mam pewien problem podam na przykładzie. Posiadam opony, które znajdują się w sklepie i na magazynie innymi słowy w dwóch różnych miejscach. Czy można w suniekcie stworzyć takie grupy żeby pokazywało ile produktow znajduje się np. na magazynie a ile na sklepie?
Tytuł: Odp: grupy towarów
Wiadomość wysłana przez: yemet w Sierpień 06, 2019, 12:21:32
Ale ten "sklep" i ten "magazyn" to jest jeden magazyn w Subiekcie czy osobne?
Tytuł: Odp: grupy towarów
Wiadomość wysłana przez: kacperkuc10 w Sierpień 06, 2019, 12:51:11
Własnie my praktycznie nie mamy założonych magazynów, znaczy mamy główny lecz jeżeli chodzi o orientacje ilości produktów  w firmie korzystamy z opcji ''towary i usługi''. Lecz tu właśnie pojawia się problem o którym mówiłem w poście. Czy jak np. założymy magazyny to wszystko będzie działało tzn. czy opcja magazyn działa na podobnej zasadzie jak opcja ''towary i usługi''? Czy w związku z założeniem magazynu trzeba np. podczas sprzedaży rzeczy robić dodatkowe opcje?
Tytuł: Odp: grupy towarów
Wiadomość wysłana przez: yemet w Sierpień 06, 2019, 13:00:38
W bardzo dużym skrócie
-towaru, który jest na różnych magazynach nie sprzedasz na jednym dokumencie
-dochodzi konieczność robienia przesunięć międzymagazynowych

EDIT:
Isnieją jeszcze rozwiązania typu WMS ale taka przyjemność potrafi sporo kosztować.
Tytuł: Odp: grupy towarów
Wiadomość wysłana przez: kacperkuc10 w Sierpień 06, 2019, 13:17:45
Czyli jeżeli stworze magazyny np magazyn A oraz magazyn B. Przychodzi klient na jedną oponę która w magazynie A znajduje się w ilości 20 sztuk a w magazynie B 10 i chcemy sprzedać tę opone, która znajduje się na magazynie A czy podczas sprzedaży subiekt automatycznie ściągnie ją ze stanu? Czy trzeba wybrać podczas sprzedaży jakieś opcje, że ma ściągnąć ze stanu magazynu A dany produkt?
Tytuł: Odp: grupy towarów
Wiadomość wysłana przez: yemet w Sierpień 06, 2019, 13:25:54
W standardzie w danym momencie możesz sprzedawać tylko i wyłącznie towar, który jest na stanie aktualnie wybranego magazynu (dotyczy to też innych operacji związanych z ruchem towaru). Żeby sprzedać towar z innego magazynu musisz zamknąć dokument na którym pracujesz, wybrać drugi magazyn i tam wypisać nowy dokument lub uruchomić drugą kopię i programu i w niej to zrobić.

Jak chcesz sprzedać towar na jednym dokumencie to musisz przenieść towar z jednej magazynu na drugi dokumentem MM - przesunięcie międzymagazynowe.

Ew. może ktoś ma jakieś rozwiązanie dodatkowe, które będzie automatycznie przenosiło towar z jednego magazynu na drugi podczas zapisywania dokumentu.