W skrócie:
- dearchiwizujesz bazy danych do nowej instancji za pomocą Archiwizatora
A po co nowa instancja pociągająca za sobą dalsze zmiany? Nie można starej odinstalować i dać taką samą nazwę?
Dasz gwarancję, że osoba zadająca takie pytania jak autor wątku, zrobi wszystko poprawnie za pierwszym razem?
To była tylko sugestia zakładająca, że jak coś nie zadziała, to zawsze można wrócić do pierwotnej instancji.
Przekonfigurować końcówkę jest łatwiej niż odtworzyć usuniętą instancję.
Pozatym można na niej trzymać bazy danych, które łamią warunki licencjonowania (tak jak to sugerował dkozlowski i lbacik)
Tak wiem, że w praktyce Microsoft tego nie sprawdza, ale co szkodzi trzymać się czasem zasad, które tak łatwo akceptujemy przy klikaniu dalej-dalej.
Uzupełniając odnośnie licencjonowania przy 10 stanowiskach lepiej jest kupić wersję SQL Standard i nie bawić się w licencjonowanie na użytkownika.
Jak to niby policzyłeś ?
Z ceną faktycznie się zagalopowałem. Cenę poniżej 4000zł idzie dostać tylko dla szkoły/uczelni.
Tak więc cofam tą uwagę odnośnie zakupów.
Uzupełniając odnośnie licencjonowania przy 10 stanowiskach lepiej jest kupić wersję SQL Standard i nie bawić się w licencjonowanie na użytkownika.
Runtime ma to ograniczenie, że za złamanie licencji uważa się wgranie na niego oprócz baz Inserta GT również np. bazy Płatnika.
Z tego co się orientuje Runtime sprzedawany jest tylko w wersji serwer+stanowisko klienckie
8x530 netto = 4240 netto
Wersja SQL Standard 2017 na rdzeń bo tak jest sprzedawane to Na rdzeń** $3,717 wg. strony microsoftu
Zakładając, że minimalny serwer to 4 rdzeniowy cena x 2 (bo per cor to dwa rdzenie) czyli ilość rdzeni/2 x $3,717 x kurs dolara to daje sporo więcej.
To powiedz ile jest minimalnie rdzeni w wirtualnym środowisku? Natomiast z ceną przesadziłem, o czym napisałem powyżej.