Forum Użytkownikow Subiekt GT

InsERT GT => Subiekt GT => Wątek zaczęty przez: Cuba w Czerwiec 13, 2015, 09:11:12

Tytuł: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: Cuba w Czerwiec 13, 2015, 09:11:12
Witam
Wczoraj w firmie zainstalowaliśmy najnowszą aktualizację Subiekta 1.39. I pojawił się problem. Okazało się że od tej wersji usunięto możliwość poprawiania przeliczników w kartotece towarowej. Od 10 lat użytkujemy Subiekta i zawsze była taka możliwość. W naszym przypadku kompletnie dyskwalifikuje to subiekta. Sytuacja jest taka ze duza część sprzedaży fakturowana jest w innej jednostce miary niż kupowana. Poza tym detale które sprzedajemy za każdym razem mają trochę inna wagę niż przy poprzedniej sprzedaży. I w momencie wystawiania faktury trzeba poprawić przelicznik. Niestety od wczoraj nie można tego zrobić. Starego przelicznika też nie można usunąć. Można tylko dopisać nowy ale po wystawieniu 100 faktur będzie 100 przeliczników. Więc jest to bez sensu. Dzwoniłem na infolinie subiekta i na początku rozmowy gość w ogóle nie wiedział że taka zmiana została zrobiona. Po jakimś czasie dopiero przyznał mi rację. Powiedział żebym napisał maila w tej sprawie ale podejrzewam że są małe szanse żeby to z powrotem przywrócić. Macie może jakiś pomysł czy można coś z tym zrobić, może gdzieś w ustawieniach można coś przestawić. Jeśli nic nie da się zrobić będę musiał wrócić do wersji 1.38. Jednak mamy wykupiony abonament na ulepszenia i chcemy mieć zawsze najnowszą wersję. Czy możecie pomóc w tym temacie. Jest to dla nas bardzo ważne ponieważ blokada tej funkcji uniemożliwia nam normalną pracę z subiektem.
Tytuł: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: dkozlowski w Czerwiec 13, 2015, 10:59:46
Wczoraj w firmie zainstalowaliśmy najnowszą aktualizację Subiekta 1.39. I pojawił się problem. Okazało się że od tej wersji usunięto możliwość poprawiania przeliczników w kartotece towarowej.

Niczego takiego nie zrobiono, zgodnie z opisem zmian do wersji 1.39 dostępnej na stronie Insertu (przed aktualizacją) i w programie (po aktualizacji):

Cytuj
Dodano zabezpieczenie przed zmianą lub usunięciem używanej jednostki miary

a to zasadnicza różnica.

Od 10 lat użytkujemy Subiekta i zawsze była taka możliwość. W naszym przypadku kompletnie dyskwalifikuje to subiekta. Sytuacja jest taka ze duza część sprzedaży fakturowana jest w innej jednostce miary niż kupowana.

Kompletnie nie rozumiem jak to się ma do zmiany w programie, przecież ciągle można dodawać nowe jednostki miary i posługiwać się inną jednostką przy sprzedaży a inną przy zakupie.

Poza tym detale które sprzedajemy za każdym razem mają trochę inna wagę niż przy poprzedniej sprzedaży. I w momencie wystawiania faktury trzeba poprawić przelicznik. Niestety od wczoraj nie można tego zrobić. Starego przelicznika też nie można usunąć. Można tylko dopisać nowy ale po wystawieniu 100 faktur będzie 100 przeliczników. Więc jest to bez sensu.

Dalej kompletnie nie rozumiem problemu - co waga towaru ma wspólnego z przelicznikiem ? W końcu sprzedajcie "na sztuki" czy "na wagę" ? Dlaczego trzeba poprawiać akurat przelicznik, a nie na przykład opis pozycji dokumentu ? Jak dla mnie w ogóle nie widzę sensu w tym co robicie - tworzenie setek przeliczników towaru... Być może po prostu od 10 lat ciągle nie wiecie jakie możliwości ma program i jak się nim posługiwać...

Dzwoniłem na infolinie subiekta i na początku rozmowy gość w ogóle nie wiedział że taka zmiana została zrobiona. Po jakimś czasie dopiero przyznał mi rację.

Jak widać pewne "tradycje" są podtrzymywane, ale po tylu latach i tak zadzwoniłeś kolejny raz...

Powiedział żebym napisał maila w tej sprawie ale podejrzewam że są małe szanse żeby to z powrotem przywrócić.

Szanse na zmiany są jeśli potrzeba jest słuszna i zostanie poparta argumentami, lepszy efekt może przynieść zgłoszenie problemu przez Twojego serwisanta.

Macie może jakiś pomysł czy można coś z tym zrobić, może gdzieś w ustawieniach można coś przestawić. Jeśli nic nie da się zrobić będę musiał wrócić do wersji 1.38. Jednak mamy wykupiony abonament na ulepszenia i chcemy mieć zawsze najnowszą wersję. Czy możecie pomóc w tym temacie. Jest to dla nas bardzo ważne ponieważ blokada tej funkcji uniemożliwia nam normalną pracę z subiektem.

Osobiście nie rozumiem problemu... Wyżej zamieściłem sugestie na podstawie zamieszczonego opisu co do zmiany organizacji pracy... Jest to funkcjonalność zaszyta w programie i na tę chwilę nie można jej zmienić.

Jest to dla nas bardzo ważne ponieważ blokada tej funkcji uniemożliwia nam normalną pracę z subiektem.

Nie zrozumie mnie źle... Poznałem "kilku" klientów i to jak pracujecie nie jest "normalne".
Tytuł: wersja 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: Cuba w Czerwiec 13, 2015, 17:08:02
Dzięki Kolego Dkozlowski za odpowiedź. Rozumiem że prawdopodobnie nie miałeś do czynienia z tego typu branżą co moja więc już tłumaczę. Sytuacja jest taka. Kupujemy np. 20 kg jakiejś śruby. Następnie wystawiamy fakturę sprzedaży w sztukach. Dostaję z magazynu informację że te 20 kg to jest np. 20 tys sztuk więc przy wystawieniu f-ry w kartotece towar w zakładce miary wpisuję przelicznik że 1tys równa się 1 kg. Faktura wystawiona ze stanu magazynowego schodzi 20 kg śruby i jest ok. Następnie jest zakup kolejnej partii tej samej śruby. I znowu jest sprzedaż. Tym razem dostaję informację z magazynu że 1tys tej samej śruby waży 1.2 kg (w mojej branży takie rozbieżności są normalne). Przy wystawianiu faktury zawsze poprawiałem przelicznik na realny i dzięki temu subiekt ściągał mi prawdziwą wartość tej śruby w kg ze stanu magazynowego. Teraz tego nie można zrobić. Muszę dopisać nowy realny przelicznik żeby subiekt ściągnął rzeczywistą ilość kg ze stanu magazynowego. Ale po wystawieniu 50 faktur na tą śrubę będę miał np.20 różnych przeliczników co uważam że jest bez sensu. Zauważyłem też że przy wpisywaniu nowego przelicznika nie mogę wpisać w identyczny sposób jednostki miary tzn. jak był np.tys to kolejny przelicznik muszę  wpisać np. tys(1) i kolejny tys(2) itd. Robi się bałagan. Być może w innej branży zablokowanie używanego przelicznika ma sens ale dla nas jest to bez sensu i utrudnia pracę. Macie może pomysł co z tym zrobić ?
Tytuł: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: birds22 w Czerwiec 13, 2015, 17:45:49
Czytam Twoje objaśnienia i od razu nasuwa mi się pytanie:
Co się dzieje, jeżeli masz jeszcze na stanie śrubę z jednym przelicznikiem a dodajesz na stan te samą śrubę z innym przelicznikiem?
Przecież wtedy cały ten sposób jest bez sensu...
Tytuł: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przelicznikótowarowych
Wiadomość wysłana przez: Cuba w Czerwiec 13, 2015, 20:55:05
Birds22 sprawa jest jak najbardziej z sensem. Towar u nas jest czasami kupowany w kg  i sprzedawany w kg. Wtedy oczywiście przeliczniki nie są potrzebne. Problem pojawia się kiedy kupujemy w kg a sprzedajemy w sztukach. Np. kupujemy 20 kg i sprzedajemy 18 tys gdzie np.1 tys to 1kg. Na magazynie zostaje 2 kg. Wmiędzyczasie kupujemy kolejne 50 kg więc stan magazynowy mamy 52 kg. Jest kolejna sprzedaż gdzie jest inny przelicznik powiedzmy 1.2 kg równa się 1 tys. Sprzedajemy np. 10 tys(i tu musimy poprawić przelicznik w zakładce miary w towarze) więc ze stanu magazynowego schodzi nam 12 kg. Zostaje nam na magazynie 40 kg. Jeśli nie poprawimy przelicznika to subiekt ściągnie ze stanu nieprawidłową ilość kg (wg starego przelicznika) i będzie pokazywał nieprawidłowy stan kg dla danego towaru.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: tomaszf w Czerwiec 13, 2015, 21:50:27
No i w tym momencie pojawia się błąd o którym pisał Birds.
Po sprzedaży 18 tys sztuk czyli 18 kg zostało Ci na stanie 2 kg (czyli 2 000 sztuk).
Przyjmujesz nową partię 50 kg, przy przeliczniku 1,2 kg = 1000 sztuk daje to  ~ 41666 sztuk
Na stanie masz 52 kg w 43666 sztukach - co daje średni przelicznik 1,19 kg / 1000 sztuk.
Jeżeli przy tej dostawie zmieniłeś przelicznik na 1,2 kg = 1000 szt a później sprzedałeś wspomniane 10 000 szt to już masz rozbieżność na magazynie (między stanem w systemie a stanem faktycznym), bo tak naprawdę sprzedałeś (2 * 1 kg) + (8 * 1,2 kg) = 11,6 kg.

Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników
Wiadomość wysłana przez: Cuba w Czerwiec 13, 2015, 23:26:56
No właśnie to jest ta specyfika branży. Panowie wszystko do tej pory było ok. Jeżeli sprzedawałem powiedzmy 8 tys śruby z tej dostawy która miała przelicznik 1tys=1 kg oraz 8 tys śrub z nowej dostawy o przeliczniku 1tys=1.2 kg to na fakturze wpisywałem ilość 16 tys szt poprawiałem przelicznik na 1tys=1.1 kg i subiekt ściągał mi ze stanu 17.6 kg czyli miałem ściągnięty realny stan. Po ostatniej udanej aktualizacji jest to niemożliwe. Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem. Naprawdę jest to dla nas bardzo duże utrudnienie w pracy i jeśli nie znajdziemy jakiegoś rozwiązania lub jeśli Insert nie cofnie (lub da możliwość wyboru w ustawieniach tej opcji) to będziemy musieli cofnąć się do wersji 1.38 (czego chcielibyśmy uniknąć).
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towaro
Wiadomość wysłana przez: Cuba w Czerwiec 14, 2015, 10:03:55
Panowie macie może jakieś pomysły w tej sprawie. Przepraszam że tak naciskam ale jest to dla nas bardzo istotne. Jeśli nic dzisiaj nie wymyślę to jutro rano muszę przeinstalować subiekta na wersję 1.38. I drugie pytanie. Jeśli Insert nie cofnie tej bezsensownej zmiany to czy będzie możliwość zrobienia jakiegoś rozwiązania zewnętrznego ? I trzecie pytanie. Jak zainstalować wersję 1.38 ? W piątek ściągnąłem z serwera ftp inserta wersję 1.38 oraz poprawkę 1.38 HF1. Oczywiście muszę odinstalować obecną wersję 1.39. Czy muszę też odinstalować SQLa? Proszę o pomoc bo jeśli nie uda mi się tego zrobić jutro przed rozpoczęciem pracy to będzie problem
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: birds22 w Czerwiec 14, 2015, 11:26:49
1. Masz towar podstawowy w kg
2. Tworzysz towar dodatkowy w szt jako komplet,
3. Jako składnik kompletu używasz towar w kg z odpowiednim przelicznikiem
4. Używasz kompletacji aby zamienić towar w kg na towar w szt
5. Sprzedajesz towar w szt
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarow
Wiadomość wysłana przez: Cuba w Czerwiec 14, 2015, 11:50:35
Birds22 dzięki za pomysł ale wymagałoby to stworzenie kilku tysięcy towarów dodatkowych jako komplet. Więc temat odpada. Widzę że zostaje nam walka z Insertem o przywrócenie poprzedniej funkcjonalności.
Proszę jeszcze o informację czy instalacja poprzedniej wersji czyli 1.38 wymaga odinstalowania SQL czy wystarczy odinstalować subiekta w wersji 1.39 i zainstalować 1.38 a SQL zostawić tak jak jest ?
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarow
Wiadomość wysłana przez: birds22 w Czerwiec 14, 2015, 11:59:19
...Widzę że zostaje nam walka z Insertem o przywrócenie poprzedniej funkcjonalności.

Słabo to widzę, bo ta zmiana nie została wprowadzona przypadkowo i ma sens mimo, że Ty nazywasz ją bezsensowną.

Proszę jeszcze o informację czy instalacja poprzedniej wersji czyli 1.38 wymaga odinstalowania SQL czy wystarczy odinstalować subiekta w wersji 1.39 i zainstalować 1.38 a SQL zostawić tak jak jest ?
SQL zostawić, wymienić tylko Subiekta. Oczywiście pod wersję 1.38 podłączasz tę bazę sprzed konwersji.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarów
Wiadomość wysłana przez: Cuba w Czerwiec 14, 2015, 12:45:05
Birds22 być może w innych branżach i innych zastosowaniach ma to jakiś sens. W naszym przypadku i myślę że nie tylko w naszym jest to kompletna dezorganizacja pracy. Taka zmiana (jeśli faktycznie jest komuś potrzebna) powinna być wprowadzona na zasadzie opcji w ustawieniach Subiekta a nie bezwarunkowego przymusu. Teraz część firm a nasza na pewno zostanie wykluczona z procesu aktualizacji Subiekta. Spróbuję powalczyć z Insertem ale też czuję że będzie ciężko. Może więcej osób które to przeczyta lub ma podobny problem napisze do Inserta na adres office@insert.com.pl
Bardzo o to proszę. Z góry dziękuję.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: birds22 w Czerwiec 14, 2015, 13:59:00
Twoja opinia jest taka ponieważ nie znasz powodu zmian.
Jeżeli dobrze pamiętam to jest to spowodowane możliwym błędem w przeliczeniach ilości na dokumentach korekty po usunięciu dodatkowej jednostki miary, która była na dokumencie korygowanym.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: Cuba w Czerwiec 14, 2015, 20:37:48
Być może tak jak piszesz ma to w niektórych przypadkach sens. Ale jednak taka zmiana nie może powodować braku możliwości pracy z programem lub bardzo dużego utrudnienia. Sam nie wiem jak ten temat ugryźć. W każdym razie jutro przeinstaluje Subiekta na 1.38 żebyśmy mogli pracować jak do tej pory i będę szukał rozwiązania.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: bojalekt w Czerwiec 14, 2015, 21:29:06
Pamiętaj jednak , że wszelkie nowe zmiany ominą obsługiwaną firmę, wiec warto rozważyć korzyści oraz np. zmianę dotychczasowej pracy w systemie  Subiekta ...
A może wyprzedać towar i na nowo (docelowo przy nowych dostawach) sukcesywnie tworzyć/dodawać kartoteki ??
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: Chris w Czerwiec 14, 2015, 23:02:07
Być może tak jak piszesz ma to w niektórych przypadkach sens. Ale jednak taka zmiana nie może powodować braku możliwości pracy z programem lub bardzo dużego utrudnienia. Sam nie wiem jak ten temat ugryźć. W każdym razie jutro przeinstaluje Subiekta na 1.38 żebyśmy mogli pracować jak do tej pory i będę szukał rozwiązania.
Ja bym tak zrobił, wrócił do starej wersji i szukał rozwiązania...
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: mayer w Czerwiec 15, 2015, 03:04:24
Witam wszystkich.
Przyłączam się do problemu. Ja prowadzę hurtownię stali i przelicznik miar i jego modernizacja jest mi niezbędna. Z każdą dostawą towar ma inna wagę i nie wyobrażam sobie dodawanie tego samego towaru za każdym razem jako nowy bo przelicznik się zmienił. Jest to niedopuszczalne.
dla przykładu łopatologicznie u mnie (bo wcześniej znalazł się użytkownik który się wszystkiemu dziwi):
dostaję profil który waży 10,5 kg - 6 mb
przy kolejnej dostawie ten sam profil waży 11 kg - 6 mb,
nigdy wagi nie są identyczne i muszę je korygować przy sprzedaży na metry bieżące. Towar który zszedł do zera i nowa dostawa - w magazynie stan zerowy, nadal nie można wpisać (skorygować) wartości danego materiału.
Sądzę że takich użytkowników jest mnóstwo i będzie zonk przy dostawie jak nie będą mogli sobie nic poprawić - jeśli jeszcze nie zorientowali się po aktualizacji. Nie wiem jakim to sposobem wpadli na taki świetny pomysł z blokadą tych wartości. W ten sposób nie da rady korzystać z programu subiekt bo jest on bezwartościowy tworzy bałagan i tak się po prostu nie da pracować, dodam że przez również 8 lat używania tego programu byłem zadowolony z niego, a nie chcę nawet myśleć o migracji do innego programu ….
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: tpi0 w Czerwiec 15, 2015, 08:58:21
Nie wiem jaka jest specyfika branży ale ja idę do sklepu, kupuję 5 śrubek, ważę je na wadze i płacę od kilograma. I ja jestem zadowolony i sklep bo nie musi tego przeliczać na sztuki.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: tomaszf w Czerwiec 15, 2015, 10:46:06
Nie wiem dlaczego ale podobnie jak tpi0 nie do końca rozumiem Wasz sposób działania....

W sklepach w których coś kupuje zazwyczaj działa to tak że kupuje coś na sztuki (np jakieś profile stalowe) ale jest to ważone i tak wypisywany jest dokument.
"Wasz" sposób moim zdaniem nie jest zbyt dobry choć by z przytaczanego problemu z nakładanie się dostaw , z różnymi przelicznikami.

Nie lepiej by było prowadzić stany (sprzedaż) w jednej jednostce (w Waszym wypadku w kg)?

Przeliczniki wg mnie bardziej sprawdzają się w sytuacji opakowań itp a nie przeliczania szt - kg.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: Cuba w Czerwiec 15, 2015, 16:48:12
Witam ponownie,

więc sprawa wygląda tak. Dzisiaj od rana trochę pomęczyłem konsultantów na infolinii (mamy wykupionego telekonsultanta) oraz opisałem problem i wysłałem na adres office@insert.com.pl oraz dodatkowo wrzuciłem do systemu sugestii w Subiekcie.  Dostałem na infolini informację że być może uda się poprawić ten problem w wersji 1.40 (najbardziej martwią mnie słowa być może). Mam nadzieję, że tak się stanie.
Proszę aby wszyscy którzy mają z tym tematem problem  (np. Kolega mayer który pisał wyżej)  oraz Ci co chcą nam pomóc, naciskali Insert na przywrócenie możliwości poprawiania przeliczników. Najlepiej pisać maila na office@insert.com.pl i dzwonić na infolinię oraz wrzucać sugestię poprzez Subiekata domagając się konkretnej informacji zwrotnej na maila bo inaczej obawiam się że mogą nas olać.
Na tą chwilę mamy już zainstalowaną wersję poprzednią 1.38 HF1  i będziemy naciskać na Insert żeby zrobili tą zmianę.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: Beata w Czerwiec 19, 2015, 08:52:48
Proszę podpowiedzcie mi co mam zrobić. Kupuję np. ziemniaki i raz są w workach po 15 kg, drugi raz po 20 kg. Do tej pory zmieniałam bez problemu w miarach przelicznik. Teraz nie da rady . Faktury zakupu mam zwłaszcza przy cytrusach na opakowania . Jak to teraz zrobić , żeby przyjąć towar w opakowaniach z właściwym przelicznikiem opakowania.
Beata.
Tytuł: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: dkozlowski w Czerwiec 19, 2015, 09:08:37
Proszę podpowiedzcie mi co mam zrobić.

Najpierw musisz powiedzieć nam co Ty robisz - nie podałaś podstawowej informacji - jak sprzedajesz...

Kupuję np. ziemniaki i raz są w workach po 15 kg, drugi raz po 20 kg. Do tej pory zmieniałam bez problemu w miarach przelicznik. Teraz nie da rady.

Po co było dokładać sobie pracy ze zmianą przeliczników jak można było dodać w ostateczności całe dwa i tylko je wybierać z listy podczas wprowadzania dokumentu ?

Faktury zakupu mam zwłaszcza przy cytrusach na opakowania . Jak to teraz zrobić , żeby przyjąć towar w opakowaniach z właściwym przelicznikiem opakowania.

Dlaczego w ogóle chcesz wprowadzasz towar w opakowaniach ? Jeśli sprzedajesz na wagę to możesz przyjąć go od razu w kg i w ogóle nie posługiwać się dodatkowymi jednostkami miary...
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: Beata w Czerwiec 19, 2015, 09:26:17
Sprzedaję na kilogramy np. owoce . Ale jak kupuję mam zakup , czyli fakturę liczoną w opakowaniach. Raz jest to np. 10 kg pomarańczy w opakowaniu, drugi raz 9.300 kg. Przyjmuję tę fakturę zakupu tak jak mam wystawioną . Nigdy nie zmieniam opakowań na kilogramy, bo zdarzało się , że wychodzą mi inne wartości na tak przyjetej fakturze . Wychodzi różnica w cenie brutto zakupu. A już największy bałagan robi się w drobnicy, np. lizaki są kupowane jako opakowanie np. 43 sztuki .
Tytuł: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: dkozlowski w Czerwiec 19, 2015, 09:40:38
Sprzedaję na kilogramy np. owoce .

No właśnie widzę, że masz wyjątkowo szeroki zakres działalności... ;)

Ale jak kupuję mam zakup , czyli fakturę liczoną w opakowaniach. Raz jest to np. 10 kg pomarańczy w opakowaniu, drugi raz 9.300 kg. Przyjmuję tę fakturę zakupu tak jak mam wystawioną . Nigdy nie zmieniam opakowań na kilogramy, bo zdarzało się , że wychodzą mi inne wartości na tak przyjetej fakturze . Wychodzi różnica w cenie brutto zakupu.

O jakich "wartościach" mowa ? Mam wątpliwości czy wiesz jak wprowadzić fakturę zakupu, wartość dokumentu można wprowadzić "ręcznie" zgodnie z otrzymaną fakturą, można też zwiększyć precyzję ceny, aby różnica była jak najmniejsza, różnic w wartościach dokumentów przy zakupie nie da się uniknąć, chyba że korzystamy z tego samego systemu co dostawca i sprzedajmy w tych samych jednostkach jak kupujemy...

A już największy bałagan robi się w drobnicy, np. lizaki są kupowane jako opakowanie np. 43 sztuki .

Mam rozumieć, że producent też umieszcza różną liczbę lizaków w opakowaniu ? Może jakiś przykład ?
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: Beata w Czerwiec 19, 2015, 09:57:21
Nie wiem skąd ta ironia. Mam magazyn główny , który służy przyjmowania i wydawania towaru na nasze sklepy ( siedem jeżeli mam zaspokoić ciekawość) . Do tego magazyn jaj , gdzie są tylko przyjmowane i wydawane jaja. Na miejscu również odbywa się sprzedaż detaliczna.
Faktury jakoś udawało mi się wprowadzać ręcznie przez ostatnie pięć lat . I jeżeli miałam prawidłowo wprowadzone przeliczniki , to i miałam prawidłowe stany na magazynie głównym .  Teraz za każdym razem będę musiała jak widzę przeliczać na kilogramy towar  lub na sztuki.
Tytuł: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: dkozlowski w Czerwiec 19, 2015, 10:46:21
Nie wiem skąd ta ironia.

Odpowiem na PW...

Mam magazyn główny , który służy przyjmowania i wydawania towaru na nasze sklepy ( siedem jeżeli mam zaspokoić ciekawość) . Do tego magazyn jaj , gdzie są tylko przyjmowane i wydawane jaja. Na miejscu również odbywa się sprzedaż detaliczna.
Faktury jakoś udawało mi się wprowadzać ręcznie przez ostatnie pięć lat . I jeżeli miałam prawidłowo wprowadzone przeliczniki , to i miałam prawidłowe stany na magazynie głównym.

Tego przecież nie neguję, co nie oznacza, że można to zrobić lepiej lub inaczej...

Teraz za każdym razem będę musiała jak widzę przeliczać na kilogramy towar lub na sztuki.

Dlaczego "koniczność" zmiany jednostki miary nie jest żadnym problemem, ale wyliczenia ceny towary już jest ogromnym problemem - każde rozwiązanie wiąże się z dodatkowym nakładem pracy, według mnie porównywalnym ?

Według mnie na tę chwilę niczego nie musisz, w wątku zostało podanych kilka możliwych rozwiązań, z których możesz skorzystać... Jednak jeśli program został zaktualizowany (bez zapoznania się z listą zmian) i teraz nie można wrócić do poprzedniej wersji to wybór jest dużo mniejszy.

Zwracam uwagę, że to nie ja przyczyniłem się do tych zmian i nie mam bezpośredniego wpływu na funkcjonalność programu, staram się jedynie pomoc w obecnej sytuacji...
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: Cuba w Czerwiec 19, 2015, 21:34:33
Do Beaty,

widzę że jesteś kolejną osobą "uszczęśliwioną" przez Insert tą poprawką. Jeśli masz możliwość to jak najszybciej wróć do wersji 1.38 (można ją ściągnąć z ftp Inserta pod adresem http://ftp.insert.com.pl/pub/aktualizacje/InsERT_GT/) pod warunkiem że masz archiwizację zrobioną pod wersję 1.38 i zbyt długo nie pracowałaś na wersji 1.39 bo wtedy masz pewnie sporo faktur zakupowych i sprzedażowych do uzupełnienia). Ja po piątkowej aktualizacji do 1.39 miałem szybką akcje  :) w poniedziałek rano (pobudka o 4) i zdążyłem przed pracą przeinstalować system.  Jednocześnie od poniedziałku zacząłem intensywną walkę z Insertem (kilka maili i telefonów). Dostałem informację że prawdopodobnie będzie to poprawione w wersji 1.40 we wrześniu lub październiku. Mam nadzieję że tak się stanie bo inaczej zasypie ich mailami i telefonami  >:(
Beata na tą chwilę napisz kilka ostrych i stanowczych maili na adres office@insert.com.pl (bardzo Cię o to proszę) oraz wyślij tą samą treść przez okno sugestii (znajdziesz ją jak klikniesz Pomoc u góry). Im więcej osób napiszę w tej sprawie tym większe są szanse że zostanie to poprawione.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: bojalekt w Czerwiec 19, 2015, 21:48:41
Też miałem kilka telefonów oraz pytań, dołączyłem do akcji - sugestia, niech to będzie checkbox (opcja)  i wszyscy będą szczęśliwi,

Tak na marginesie:

podobny numer w kwestii innego dokumentu wywinęła firma z konkurencji w branży, też zrobiło się głośno na liniach serwisowych - skutek - następna poprawka - ma być j.w. możliwość wyboru.

Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: Cuba w Czerwiec 19, 2015, 23:57:19

Fajnie Bojalekt że się przyłączyłeś do akcji "nacisku" na Insert.
Mam nadzieję, że więcej osób tak zrobi. W końcu to kwestia wysłania tylko 1 maila. Ale jak dojdzie do nich chociaż z 50 maili to mam nadzieję że się uda.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: kalaf w Czerwiec 24, 2015, 12:35:43
oszz kurka,
trochę późno się zorientowałem, że mi też zablokowali :)))

nie dam rady przepisać wszystkiego, jest jakiś sposób żeby aktualną bazę przekowertować do wersji poprzedniej??
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: bojalekt w Czerwiec 24, 2015, 12:46:14
Jest to proces raczej nieodwracalny, lub ciężko (drogo) odwracalny ...
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: mayer w Czerwiec 24, 2015, 14:51:01
Cuba wysłałem im chyba już z 20 wiadomości, odpowiedź jaką uzyskałem to - w następnej wersji być może to naprawią (czyli dokładnie to samo co Ty uzyskałeś)
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarow
Wiadomość wysłana przez: Cuba w Czerwiec 24, 2015, 19:34:27
oszz kurka,
trochę późno się zorientowałem, że mi też zablokowali :)))

nie dam rady przepisać wszystkiego, jest jakiś sposób żeby aktualną bazę przekowertować do wersji poprzedniej??


Kolego Kalaf pisz szybko maila na Office@insert.com.pl a najlepiej kilka maili i telefonów żeby zwiększyć siłę nacisku w tej sprawie.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: rISky w Czerwiec 29, 2015, 19:57:30
Witam szanownych forumowiczów!
Mam ten sam problem. Handluje wyrobami hutniczymi. Towar kupuje w kg lub tonach a sprzedaje głównie w metrach lub sztukach. Roznice w przelicznikach z różnych dostaw ( ze wzgledu na stop, grubosc ścianki, etc) dochodzą do 5% - 10% co przy braku możliwosci zmiany przelicznika zupełnie "rozwala" magazyn. Pomysł by pozostwic jednostkę w kg i przy sprzedaży np. 4mb rury towar przeważać i wystawiać fakture na 8,234 kg jest nie do przyjecia - klient pyta o cene metra rury i takie jednostki chce miec na dokumencie. Nie wiem co robić. Wystwiłem setki dokumentów i powrót do wersji 1.38 i otworzenie dziesiątek operacji jest niemożliwy. Czy jest jakas metoda by przekonwertować bazę z ver. 1.39 na 1.38 (nawet jeżeli będzie ciężko i drogo)? Macie jakies sugestie jak poradzić sobie z problemem w ramach aktualnej funkcjonalności systemu????
Tytuł: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: dkozlowski w Czerwiec 30, 2015, 09:02:49
Handluje wyrobami hutniczymi. Towar kupuje w kg lub tonach a sprzedaje głównie w metrach lub sztukach. Roznice w przelicznikach z różnych dostaw ( ze wzgledu na stop, grubosc ścianki, etc) dochodzą do 5% - 10% co przy braku możliwosci zmiany przelicznika zupełnie "rozwala" magazyn.

Dlaczego w ogóle wykorzystujesz przeliczniki zamiast od razu wprowadzić towar w podstawowej jednostce miary, zgaduję (gdyż tego nie napisałeś), że taką jest 1mb ?

Pomysł by pozostwic jednostkę w kg i przy sprzedaży np. 4mb rury towar przeważać

Po co za każdym razem ważyć skoro od dostawy wiadomo ile waży 1mb ? Można aktualizować jednostkę porównawczą i na jej podstawie wykonywać przeliczenia.

i wystawiać fakture na 8,234 kg jest nie do przyjecia - klient pyta o cene metra rury i takie jednostki chce miec na dokumencie.

Już o tym pisałem... Jeśli klient chce to niech ma informację o ilość w mb, chyba nie będzie mu przeszkadzała dodatkowa informacja o wadze towaru ?

Nie wiem co robić. Wystwiłem setki dokumentów i powrót do wersji 1.38 i otworzenie dziesiątek operacji jest niemożliwy. Czy jest jakas metoda by przekonwertować bazę z ver. 1.39 na 1.38 (nawet jeżeli będzie ciężko i drogo)?

Według mnie będzie dużo łatwiej przenieść nowe dokumentu do kopii sprzed konwersji niż wykonać obniżenie wersji bazy danych.

Macie jakies sugestie jak poradzić sobie z problemem w ramach aktualnej funkcjonalności systemu????

Chyba coś pisałem w tym temacie, ale chyba nie czytałeś lub nie dotarło do Ciebie, że można pracować inaczej niż do tej pory... ;)
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: Cuba w Czerwiec 30, 2015, 17:07:38
Kolego rISky szczerze współczuje. U nas na szczęście szybko się zorientowaliśmy że w wersji 1.39 jest blokada przeliczników i zdążyliśmy wrócić do 1.38. Pisz szybko na office@insert.com.pl ostrego maila o cofnięcie tej bezsensownej dla wielu użytkowników zmiany.
    Dzisiaj znowu zadzwoniłem na infolinię Insert oraz napisałem maila ponieważ myślałem, że w ostatnie poprawce 1.39 HF2 poprawili to ale niestety otrzymałem znowu odpowiedź że powinno się udać w wersji 1.40.

PS. Jak widać powyżej osoby które nie pracują w takich branżach jak my nie do końca rozumieją problem jak ta, wydawałoby się drobna zmiana, utrudniła pracę wielu osobom.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: grisotto w Lipiec 01, 2015, 21:58:31
Ogarniam taki asortyment osobną kartoteką dla każdej właściwości produktu.


Czyli na przykład każdy ceownik ma swoją kartotekę, a nie jedna kartoteka "ceownik" dla wszystkich na magazynie. To praktycznie zamyka temat, bo nie powiesz mi, że dany wymiar ceownika, czy płaskownika, czy czegokolwiek innego waży za każdym razem inaczej.


Poza tym nie dramatyzuj - sprzedaję wiele różnych produktów w jednostkach trudnych do ogarnięcia (m3, m2, ml) i nie mówiących nic wprost i nigdy się nie spotkałem z pretensjami od klienta. Zazwyczaj bierzemy kalkutlator w rękę i przeliczamy na szybko z m3 na m2, albo z m2 na szt. A skoro firmy większe od Ciebie (Twoi dostawcy) sprzedają to tylko w kg/tonach, to musi być powód. I myślę, że dobrze wiesz jaki.


Wstaw do opisu danej kartoteki przelicznik i drukuj go na faktudze, np. 1mb = 0,9kg i cześć. Klient chce przede wszystkim kupić tanio i jak kupuje dany asortyment często, to bardzo szybko się połapie czy dostał dobrą cenę czy nie, niezależnie od jednostek.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: mayer w Lipiec 02, 2015, 10:14:31
Czyli na przykład każdy ceownik ma swoją kartotekę, a nie jedna kartoteka "ceownik" dla wszystkich na magazynie. To praktycznie zamyka temat, bo nie powiesz mi, że dany wymiar ceownika, czy płaskownika, czy czegokolwiek innego waży za każdym razem inaczej.
nie wiem jak możesz w taki sposób prowadzić kartoteki dla ponad jak w moim przypadku 200 różnego rodzaju stali (rożne wymiary) nie da rady tego opanować w ładzie i składzie … po drugie w 90% dostaw waga się różni - jak pisałem wcześniej, wychodzi nadmiar długości stali inny i waga jest już inna, po drugie huty nigdy idealnie nie puszczają ścianek wiec waga się rożni koniec kropka w temacie. Schodzisz z asortymentem do zera, przyjmujesz nowy i nie możesz poprawić przelicznika - nonsens nie do przyjęcia. Nie muszę pamiętać ile ważył ceownik z wcześniejszej dostawy bo już mam na stanie nową, więc nie mieszam sobie i nie kombinuje wstecz.


Dlaczego w ogóle wykorzystujesz przeliczniki zamiast od razu wprowadzić towar w podstawowej jednostce miary, zgaduję (gdyż tego nie napisałeś), że taką jest 1mb ?
Jak wprowadzasz jedną fakturę na miesiąc to ok ale jak masz kilkanaście to wierz mi na słowo doba byłaby za krótka.

Po co za każdym razem ważyć skoro od dostawy wiadomo ile waży 1mb ? Można aktualizować jednostkę porównawczą i na jej podstawie wykonywać przeliczenia.

No właśnie nie można zmienić jednostki porównawczej - jej wartości i to nasz problem w naszych branżach.

Chyba coś pisałem w tym temacie, ale chyba nie czytałeś lub nie dotarło do Ciebie, że można pracować inaczej niż do tej pory... ;)

Zmiana jaką wprowadzili nie pozwala nam na normalną pracę, nie jestem niewolnikiem w własnym zakładzie żeby siedzieć i wprowadzać towar godzinami sprawdzając która dostawa ma jaki przelicznik, tak się nie da. Było dobrze, niech przywrócą możliwość wprowadzania jak wcześniej.

Z całym szacunkiem do osób które wypowiadają się w temacie, ale nie jesteście ekspertami w każdej dziedzinie handlu, nie znacie metodyki i zasad działalności, nie macie pojęcia jak to wygląda na "żywo" więc proszę nie piszcie wywodów na temat jak Wy byście to sprzedawali tylko pomóżcie nam rozwiązać problem który istnieje. Żebyśmy się dobrze zrozumieli mam szacunek do waszej wiedzy na temat programu insert ale rozwiązania i tłumaczenie które obecnie stosujecie nie mogą być wykorzystywane w naszych działalnościach i proszę Was nie dziwcie się nam bo my już od parunastu ładnych lat tak działamy i szukamy rozwiązania które pozwoli na normalne utrzymanie stanów magazynowych.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: mayer w Lipiec 02, 2015, 10:22:48
dodam tylko że po to są te przeliczniki żeby nie siedzieć z kalkulatorem, po to się je  stosuje żeby mieć pewność że się nie pomyliłem a robiąc tą pracę z każdym klientem na kalkulatorze który bierze 10 różnych asortymentów za nim stoją kolejni klienci … wierzcie mi na słowo że można bardzo szybko walnąć gafę
Tytuł: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: dkozlowski w Lipiec 02, 2015, 10:51:27
Z całym szacunkiem do osób które wypowiadają się w temacie, ale nie jesteście ekspertami w każdej dziedzinie handlu, nie znacie metodyki i zasad działalności, nie macie pojęcia jak to wygląda na "żywo" więc proszę nie piszcie wywodów na temat jak Wy byście to sprzedawali tylko pomóżcie nam rozwiązać problem który istnieje. Żebyśmy się dobrze zrozumieli mam szacunek do waszej wiedzy na temat programu insert ale rozwiązania i tłumaczenie które obecnie stosujecie nie mogą być wykorzystywane w naszych działalnościach i proszę Was nie dziwcie się nam bo my już od parunastu ładnych lat tak działamy i szukamy rozwiązania które pozwoli na normalne utrzymanie stanów magazynowych.

To raczej moja ostatnia wypowiedź w tym wątku, wiec napiszę tak...

Nie da się pomóc komuś kto nie chce skorzystać z pomocy, do kogo nie docierają żadne argumenty, gdyż sam nauczył się i przyzwyczaił przez ileś lat wykorzystywać program w sposób, którego raczej nigdy wdrożeniowiec nikomu by nie zaproponował... Możliwe, że coś mi umyka, ale też nie dziw się skoro ani Ty, ani nikt inny nie chce opisać specyfiki pracy i nie odnosi się konstruktywnie do składanych propozycji - innymi słowy jaki opis problemu taka pomoc... Z resztą jak równeiż widać forum nie jest miejscem na rozwiązywanie takich problemów, czasami jest potrzebna analiza w miejscu pracy...

Cudotwórcą nie jestem - mogę pomóc w zmianie organizacji pracy, zaproponować pewne rozwiązania na podstawie otrzymanych informacji, ale nie jestem w stanie zmienić programu w zakresie odblokowania przeliczników - to może zrobić tylko autor programu czyli Insert... Precyzyjnie mówiąc oczywiście bez większego problemu można to zrobić, ale wymaga to zastosowania dodatkowych rozwiązań, co wiąże się znalezieniem kogoś kto to zrobi i dodatkowymi kosztami.

dodam tylko że po to są te przeliczniki żeby nie siedzieć z kalkulatorem, po to się je  stosuje żeby mieć pewność że się nie pomyliłem a robiąc tą pracę z każdym klientem na kalkulatorze który bierze 10 różnych asortymentów za nim stoją kolejni klienci … wierzcie mi na słowo że można bardzo szybko walnąć gafę

Dodam tylko, że też nie widzę sensu, aby tak robić, przecież od tego jest właśnie program, trzeba tylko go dopasować pod swoje potrzeby lub wybrać właściwy...
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: mayer w Lipiec 02, 2015, 22:11:24
Szanowny forumowiczu dkozlowski wydaje mi się że problem w wątku został przedstawiony aż nadto … nie ma co "dupą rzucać" bo nie o to chodzi.
Nie dyskutuję na temat Twojej wiedzy bo zapewne jest duża w temacie inserta ale Twoje ironiczne odpowiedzi i traktowanie tych co czegoś nie umieją jest trochę nie fajne. Wiem że cudotwórcą nie jesteś i każda sugestia się liczy ale zrozum również nas jak piszemy o tym akurat problemie. Dobrze że są fora a w nich ludzie kompetentni którzy bezinteresownie pomagają - ja w innych dziedzinach na innych forach też pomagam tym co nie mają pojęcia ale staram się niestety albo i stety łopatologicznie wytłumaczyć problem i jego rozwiązanie. Więc jakbyśmy się znali to napisałbym: już wszystko w porządku .. mordo ty moja ;) i już się nie gniewaj ;) 
No to miłego wieczoru życzę :)
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: marcink w Lipiec 03, 2015, 01:42:14
Tak czytam ten wątek i nie potrafię zrozumieć dlaczego trzymacie towary na stanie w kilogramach skoro sprzedajecie je na metry bieżące lub sztuki?


Czyli na przykład każdy ceownik ma swoją kartotekę, a nie jedna kartoteka "ceownik" dla wszystkich na magazynie. To praktycznie zamyka temat, bo nie powiesz mi, że dany wymiar ceownika, czy płaskownika, czy czegokolwiek innego waży za każdym razem inaczej.
nie wiem jak możesz w taki sposób prowadzić kartoteki dla ponad jak w moim przypadku 200 różnego rodzaju stali (rożne wymiary) nie da rady tego opanować w ładzie i składzie … po drugie w 90% dostaw waga się różni - jak pisałem wcześniej, wychodzi nadmiar długości stali inny i waga jest już inna, po drugie huty nigdy idealnie nie puszczają ścianek wiec waga się rożni koniec kropka w temacie. Schodzisz z asortymentem do zera, przyjmujesz nowy i nie możesz poprawić przelicznika - nonsens nie do przyjęcia. Nie muszę pamiętać ile ważył ceownik z wcześniejszej dostawy bo już mam na stanie nową, więc nie mieszam sobie i nie kombinuje wstecz.

Więc kiedy obliczasz ile waży jeden ceownik - podczas przyjęcia czy podczas sprzedaży?
Kiedyś trzeba na to czas poświęcić tylko pytanie czy ważniejsza jest szybsza obsługa klienta czy sprawniejsze wprowadzenie towaru na stan.
Kolejna kwestia to sprowadzenie ceownika do metra/sztuki eliminuje rozbieżności w stanach związane z 1 partią towaru w wadze 2.34kg/mb i drugiej 2.42kg/mb. Chyba, że zawsze domawiacie towar jak już się skończy.

Dlaczego w ogóle wykorzystujesz przeliczniki zamiast od razu wprowadzić towar w podstawowej jednostce miary, zgaduję (gdyż tego nie napisałeś), że taką jest 1mb ?
Jak wprowadzasz jedną fakturę na miesiąc to ok ale jak masz kilkanaście to wierz mi na słowo doba byłaby za krótka.

Może właśnie tu jest problem? - (może słyszałeś o fakturach elektronicznych ? - EDI)


Wydaje mi się, że kolega @rISky ma chyba dobry zamysł.

Mam ten sam problem. Handluje wyrobami hutniczymi. Towar kupuje w kg lub tonach a sprzedaje głównie w metrach lub sztukach. Roznice w przelicznikach z różnych dostaw ( ze wzgledu na stop, grubosc ścianki, etc) dochodzą do 5% - 10% co przy braku możliwosci zmiany przelicznika zupełnie "rozwala" magazyn.

W takim razie po co wykorzystywać przelicznik podczas przyjęcia, jeżeli za każdym razem trzeba je poprawiać?
Można przecież od razu wprowadzić ile przyjmujesz metrów / sztuk (domyślam się, że to podstawowe jednostki w Twoim przypadku)
Będziesz miał wtedy zawsze dokładny stan towarów.

Pomysł by pozostwic jednostkę w kg i przy sprzedaży np. 4mb rury towar przeważać i wystawiać fakture na 8,234 kg jest nie do przyjecia - klient pyta o cene metra rury i takie jednostki chce miec na dokumencie. Nie wiem co robić.

A jak sprawdzałeś tą cenę metra do tej pory?
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: you can call me susan if it makes you happy w Lipiec 06, 2015, 13:56:36


Dlaczego w ogóle wykorzystujesz przeliczniki zamiast od razu wprowadzić towar w podstawowej jednostce miary, zgaduję (gdyż tego nie napisałeś), że taką jest 1mb ?
Jak wprowadzasz jedną fakturę na miesiąc to ok ale jak masz kilkanaście to wierz mi na słowo doba byłaby za krótka.


Skąd ta różnica w szybkości przyjmowania? Dlaczego wprowadzanie na wagę i uaktualnianie przeliczników jest szybsze niż wprowadzanie na stan w takiej jednostce w jakiej się sprzedaje i używanie tej jednostki jako podstawowej?

Dostajesz fakturę w jednostkach wagi, twój magazyn informuje się ile to w metrach, wprowadzasz w metrach, sprzedajesz w metrach.
Widzę problem, jeśli chcesz posprzedawać trochę na wagę, trochę na metry/sztuki i nie wiesz z góry ile w której jednostce sprzedasz.
Widzę problem, jeśli chcesz prowadzić jakąś analitykę w kg w programie na potrzeby zamówień.
Ale jeśli nie ma dwóch powyższych, to nie wiem czemu nie mieć podstawowej jednostki mb lub szt.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: Cuba w Lipiec 09, 2015, 06:40:07

Widzę problem, jeśli chcesz posprzedawać trochę na wagę, trochę na metry/sztuki i nie wiesz z góry ile w której jednostce sprzedasz.[/b]


I to właśnie jest sedno problemu. Nigdy nie wiemy czy dany towar sprzeda się w całości w kg czy częściowo w kg i w sztukach czy tylko w sztukach. Do tego dochodzi zmienność wagi 1tys sztuk w każdej dostawie.
Znowu ostatnio napisałem do Insertu i znowu dostałem odpowiedź, że zmiana nastąpi w wersji 1.40. Mam nadzieję że tak się stanie.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: rISky w Lipiec 13, 2015, 22:00:56
Spróbuję wyjaśnić kilka kwestii (ze względu na urlop dopiero teraz) – przepraszam za elaborat, ale jeżeli ktoś chce zrozumieć z czym się borykamy musiałem opisać temat trochę bardziej szczegółowo:

1.   Dlaczego jednostką przyjęcia musi być kg lub tona.
Odpowiedź jest prosta - cena stali (większa część asortymentu wyrobów hutniczych) jest skorelowana z cenami złomu, którego cena podawana jest zawsze za kg i kropka. Dlatego właśnie huty i większość dużych firm, dealerów i pośredników używa właśnie tych jednostek. W takiej sytuacji przyjęcie jednostki podstawowej  „szt.” czy „mb” spowoduje kompletne „oderwanie” się od biznesu. To tak jakby właścicielowi kantoru zaproponować  stosowanie kursu EUR w woreczkach złotówek, handlarzowi węgla zaproponować przejście na jednostki np. szufle czy rolnikowi na tysiące szt. ziemniaków. Oczywiście nie da się tego porównać do branży stalowej – przykładami tymi chciałem łopatologicznie (z celowym przerysowaniem) zobrazować dlaczego podstawową jednostką miary musi być jednostka wagi. Jak widzę w informatorze że jeden profil kupiłem za 2,00zł/kg drugi za 2,03/kg a trzeci za 2,01/kg to wszystko czuję (wiem czy drogo czy tanio bo wszystkie profile z grubsza powinny mieć tą samą cenę za kg.) natomiast co mi da informacja że profil 40x40x2 kupiłem za 10,23 zł/mb,  80x80x3 za 24,50 zł/mb – muszę sięgnąć po kalkulator i używając często niewłaściwego przelicznika z systemu (wprowadzonego raz na zawsze bez możliwości zmiany) wyliczyć cenę za kg. Absurd i strata cennego czasu.

2.   Rozwiązanie problemu poprzez stworzenie  osobnych kartotek do każdej właściwości produktu (różnej wagi jednostki długości)
Nawet nie wiem jak się do tego odnieść. Według mnie pomysł jest bardzo delikatnie mówiąc niedorzeczny. Mam około 550 pozycji asortymentowych. Zakładając tolerancję o której wspominałem 5-10% (z doświadczenia wiem że w 80% dostaw waga się zmienia) mam stworzyć 5, 10, 15 czy jeszcze więcej kodów do jednego produktu???!  I co zarządzać bazą kilku czy kilkunastu tysięcy kodów? Już sobie wyobrażam rozmiary bazy danych, rozrywkę przy inwentaryzacji czy temat faktury w momencie kiedy towar się kończy na magazynie Klient kupując ostatnie 5 mb rury może mieć ją w kilku pozycjach (np. 1,2 mb po jednym przeliczniku, 1,5 po drugim etc.).Paranoja. Miałem kiedyś znajomego, który kiedyś tak to robił, pokazałem mu jak można zmieniać przeliczniki i od tego momentu za piwo nie płacę :)

3.   Grisotto - branie kalkulatora czy kartki i długopisu w rękę i przeliczanie „na szybko” jednostek przy kliencie – wybacz ale po to kupujemy systemy żeby nie trzeba było tego robić. „Klient chce kupić przede wszystkim tanio” – już nie i radzę szybko sobie to uświadomić. Teraz chce kupić tanio, szybko, kompleksowo, wygodnie, uczciwie  i na przejrzystych zasadach. A w mojej firmie dajemy klientowi  więcej niż tego oczekuje.

4.      Marcink-  tak na szybko:  Kupujemy rurę - podstawowa jednostka miary kg (dlaczego kg - patrz pkt.1) . Przyjęcie w kg zgodnie z fakturą zakupu. I tu w momencie przyjęcia zmieniany jest przelicznik (jest to proste towar jest ważony i liczony w momencie przyjęcia). Przyjmijmy że metr towaru waży 2kg - wprowadzamy jednostką porównawczą  1mb = 2 kg. Przychodzi klient wystawiamy dokument, wpisujemy sprzedaż 1mb rury i system sam przelicza cenę. Jak klientowi pasuje kupuje i załatwiony i kolejny i kolejny i kolejny. Szybko bez żadnych kartek kalkulatorów czy mnożenia w pamięci. Dlaczego poświęcamy czas na liczenie przy przyjęciu a nie przy sprzedaży? Jednorazowa dostawa np. 10 ton przytoczonej już rury  może być sprzedana w metrach 50 czy 100 klientom ,więc nie muszę już chyba dłużej udowadniać  co jest bardziej efektywne czasowo.

Ufff……
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: birds22 w Lipiec 13, 2015, 23:41:18
Spróbuję wyjaśnić kilka kwestii (ze względu na urlop dopiero teraz) – przepraszam za elaborat, ale jeżeli ktoś chce zrozumieć z czym się borykamy musiałem opisać temat trochę bardziej szczegółowo:

...

4.      Marcink-  tak na szybko:  Kupujemy rurę - podstawowa jednostka miary kg (dlaczego kg - patrz pkt.1) . Przyjęcie w kg zgodnie z fakturą zakupu. I tu w momencie przyjęcia zmieniany jest przelicznik (jest to proste towar jest ważony i liczony w momencie przyjęcia). Przyjmijmy że metr towaru waży 2kg - wprowadzamy jednostką porównawczą  1mb = 2 kg. Przychodzi klient wystawiamy dokument, wpisujemy sprzedaż 1mb rury i system sam przelicza cenę. Jak klientowi pasuje kupuje i załatwiony i kolejny i kolejny i kolejny. Szybko bez żadnych kartek kalkulatorów czy mnożenia w pamięci. Dlaczego poświęcamy czas na liczenie przy przyjęciu a nie przy sprzedaży? Jednorazowa dostawa np. 10 ton przytoczonej już rury  może być sprzedana w metrach 50 czy 100 klientom ,więc nie muszę już chyba dłużej udowadniać  co jest bardziej efektywne czasowo.


Nie chcę tutaj toczyć żadnej wojny. Rozumiem w pewnym sensie racje sprzedających.

Chciałem tylko zrozumieć jak to się może zgodzić...

Sytuacja hipotetyczna:

Kupuję rzeczoną RURĘ (ceny pozostawiam w spokoju - na razie mnie mało interesują):
1T=1000kg - przelicznik 1mb=2kg

Po przyjęciu na magazyn mam na magazynie 1000kg rury = 500 mb

Zakładam, że nic nie sprzedałem

Przyjmuję kolejną partie tej samej rury 1000kg, ale z innym  przelicznikiem 1mb = 2,5kg (celowo duża różnica dla łatwości obliczeń)
Na magazyn wg Ciebie/Was ile weszło?

Wg mnie 1000kg = 400mb

Czy na magazynie jest teraz (sumując dostawy) 1000kg+1000kg=2000 kg / 500mb+400mb=900mb ?

W mnie nie...
W mnie na magazynie jest teraz 2000kg ale tylko 800mb.

Gdzie "wsysło" 100mb nic nie ważącej rury?
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: grisotto w Lipiec 13, 2015, 23:54:49
Handlując stalą zbrojeniową doskonale wiem jaka jest specyfika branży. Dlatego nie chcąc się babrać niepotrzebnie tak jak Ty, kupuję i sprzedaję na kg. Ba, kręcąc strzemiona również wpisuję pręt z którego kręciłem w kilogramach. W opisie pręta na sztywno przyjąłem przelicznik ile waży metr danego pręta i każdy sobie w locie przelicza. Klient chce 12 prętów fi12 po 6m, to wpisuję 12x6x0,9 w kalkulator i wynik 64,8 kg do Subiekta. Klient chce 300 strzemion 20x20, to w excelu mam kalkulator, który mi policzy ile będzie kosztowała sztuka. Potem pytam magazyn, ile zużyli prętów i tyle wpisuję na FS, a suma brutto odpowiada sumie za strzemiona. To jest jedyne rozsądne i bezpieczne rozwiązanie.

Mówiąc o osobnych kartotekach miałem oczywiście na myśli osobne pozycje dla każdego produktu, czyli profil 40x40x4, profil 50x50x5 itd., ze stanem w kg jako jednostka podstawowa. Co za problem w opisie zostawiać info o wadze? Albo po prostu na sztywno ustawić stały przelicznik? I tak stany Ci się rozjadą, i tak.

Kolejne rozwiązanie, to już na poziomie faktury zakupu wpisywać zamiast kilogramów, np. metry. Pewnie coś tam się nie zaokrągli o parę groszy, ale... czy to ważne? Jak tak robię z produktami z drewna, które kupuję na m3, ale wprowadzając je do systemu wprowadzam z innymi jednostkami miary (m2 lub mb).
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: szwabg w Lipiec 14, 2015, 10:03:57
To jak jest wreszcie z tym poprawianiem przelicznika, zostało zblokowane czy też nie?? Mam SGT pracującego w "konfekcji" metalowej i na niektórych art. przelicznik jest dostępny do modyfikacji a na innych zablokowany. Czytam ten wątek i widzę dyskusja poszła w kierunku zasadności blokady przeliczników a nikt nie ustalił czy taka blokada jest, czy to taki czysty przypadek programistów z Insert.
O ile dobrze pamiętam to jest tam guziczek popraw to powinno się dać poprawić, chociaż jakiś dymek mógłby się  pokazać. Ale dobrze ze już we wrześniu to poprawią :D Sytuacja co najmniej Skandaliczna.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: bojalekt w Lipiec 14, 2015, 10:06:48
Masz wersję 1.37, blokada jest w wersji 1.39
Tytuł: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: dkozlowski w Lipiec 14, 2015, 10:24:43
To jak jest wreszcie z tym poprawianiem przelicznika, zostało zblokowane czy też nie?? Mam SGT pracującego w "konfekcji" metalowej i na niektórych art. przelicznik jest dostępny do modyfikacji a na innych zablokowany. Czytam ten wątek i widzę dyskusja poszła w kierunku zasadności blokady przeliczników a nikt nie ustalił czy taka blokada jest, czy to taki czysty przypadek programistów z Insert.

Odpowiedź masz w pierwszej odpowiedzi w tym wątku, drugi cytat skopiowany z listy zmian do wersji 1.39 ze strony Insertu.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: szwabg w Lipiec 14, 2015, 10:42:58
Oczywiście miałem na myśli ver 1.39 HF2. 
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: rISky w Lipiec 14, 2015, 15:32:08
Handlując stalą zbrojeniową doskonale wiem jaka jest specyfika branży. Dlatego nie chcąc się babrać niepotrzebnie tak jak Ty, kupuję i sprzedaję na kg. Ba, kręcąc strzemiona również wpisuję pręt z którego kręciłem w kilogramach. W opisie pręta na sztywno przyjąłem przelicznik ile waży metr danego pręta i każdy sobie w locie przelicza. Klient chce 12 prętów fi12 po 6m, to wpisuję 12x6x0,9 w kalkulator i wynik 64,8 kg do Subiekta. Klient chce 300 strzemion 20x20, to w excelu mam kalkulator, który mi policzy ile będzie kosztowała sztuka. Potem pytam magazyn, ile zużyli prętów i tyle wpisuję na FS, a suma brutto odpowiada sumie za strzemiona. To jest jedyne rozsądne i bezpieczne rozwiązanie.

Słuchaj każdy prowadzi swój biznes najlepiej jak potrafi, ale w mojej opinii "babrasz się" jakieś 50 do 100 razy bardziej niż ja. Ja przyjmując np. 5 ton profila 40x40x2 wykonuję jedno działanie kalkulatorem (a w zasadzie jest na to makro w excell'u) w momencie przyjęcia towaru i zmieniam przelicznik w kartotece towaru. Zajmuje mi to około 30 sekund z dużą przerwą na łyka kawy. Potem sprzedaję te 5 ton na 50 paragonach i 50 fakturach nie tykając żadnego kalkulatora(u Ciebie jest to 100 operacji na kalkulatorze), nie wymagając od pracownika a tym bardziej klienta "przeliczania w locie". Mam 100% gwarancję, że nikt w "tym locie" się nie pomyli. Z tymi pytaniami na produkcję ile zużyli prętów- to marnotrawstwo czasu, po to właśnie są przeliczniki! Sprawdzają to telefonicznie czy wstają zza stanowiska i idą z kartą i długopisem na produkcję?

a że tak jeszcze zapytam: jak już wystawisz dokument na te 64,8 kg pręta fi 12 i klient idzie/jedzie z dokumentem WZ na magazyn to skąd magazynier wie ile wydać? Ma jakąś tablicę, dopisujesz ilość szt. na dokumencie, dołączasz odrębny dokument. A co jeżeli np na WZ'tce jest 10 pozycji profili w jednostkach wagi - czy magazynierzy przeliczają to "w locie" czy jest to kolejne miejsce gdzie trzeba wykonać kolejnych 100 operacji kalkulatorem żeby wrócić na mb lub szt. żeby wiedzieć ile towaru wydać?

W mojej opinii masz wiele obszarów, w której możesz zwiększyć efektywność tnąc znacznie koszty


Mówiąc o osobnych kartotekach miałem oczywiście na myśli osobne pozycje dla każdego produktu, czyli profil 40x40x4, profil 50x50x5 itd., ze stanem w kg jako jednostka podstawowa. Co za problem w opisie zostawiać info o wadze? Albo po prostu na sztywno ustawić stały przelicznik? I tak stany Ci się rozjadą, i tak.

Jak już wcześniej napisałem info o wadze i każdorazowe przeliczanie na kalkulatorze to dla mnie rozwiązanie za drogie, za czasochłonne, wiążące się z ryzykiem dużej ilości błędów. Zmieniając przelicznik stany zgadzają się zawsze a jedyne niezgodności na magazynie wynikają z pomyłek magazynierów (np. wydanie profila 40x40x2 a nie 40x40x3). Cała filozofia to prosta matematyka i dobre makro przy przyjmowaniu żeby pewnych ilości jak to ktoś ujął "nie wsysało".

Przy tak prowadzonym magazynie i tysiącach wydań w miesiącu oczywiście zdarzają się rozbieżności na magazynie ale nie są one większe niż kilka metrów na rok.

Kolejne rozwiązanie, to już na poziomie faktury zakupu wpisywać zamiast kilogramów, np. metry. Pewnie coś tam się nie zaokrągli o parę groszy, ale... czy to ważne? Jak tak robię z produktami z drewna, które kupuję na m3, ale wprowadzając je do systemu wprowadzam z innymi jednostkami miary (m2 lub mb).

I tak to właśnie robimy (mam nadzieję tylko tymczasowo do momentu powrotu funkcjonalności). Ponieważ jednostką podstawową musi zostać kg lub tona (wyjaśniałem to w pkt.1 poprzedniego maila) a w tym momencie przyjmujemy towar w metrach implikuje to szereg problemów - od tych najmniej istotnych, że klient nie płaci w cenie metra za faktyczną wagę towaru po te bardziej problematyczne np rozjechanie się wartości zakupu z kosztem własnym sprzedaży - no ale to już problem księgowości :)
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: rISky w Lipiec 15, 2015, 11:50:21
Po napisaniu maila na adres office@insert.com.pl o treści:

"1. czy zablokowanie możliwości edycji przeliczników w kartotece towarów w
programie Subiekt GT ver 1.39 jest tymczasowe czy funkcjonalność ta
pojawi się znowu w przyszłości?
2. jeżeli planowane jest przywrócenie funkcjonalności czy znana jest
przybliżona data zmiany - tydzień, miesiąc, kwartał?
3. czy możliwe jest przekonwertowanie bazy do ver. 1.38 (ze względu na
wystawienie tysięcy dokumentów brak możliwości otworzenia operacji z
archiwizacji przed uaktualnieniem)?"

otrzymałem odpowiedź:

Dzień Dobry

1, 2. Jest to zabieg docelowy, nie planujemy zmian w tej materii.

3. Nie ma możliwości konwertowania "w dół". Podczas wykonywania konwersji program tworzy sobie kopie podmiotu w starej wersji i do takiej bazy można wrócić. Jeżeli są wystawiane dokumenty w nowej wersji to jedyna możliwość przeniesienia ich do starej wersji to użycie "Komunikacji".

Ręce opadły......

Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: Cuba w Lipiec 17, 2015, 09:47:13
Po napisaniu maila na adres office@insert.com.pl o treści:

"1. czy zablokowanie możliwości edycji przeliczników w kartotece towarów w
programie Subiekt GT ver 1.39 jest tymczasowe czy funkcjonalność ta
pojawi się znowu w przyszłości?
2. jeżeli planowane jest przywrócenie funkcjonalności czy znana jest
przybliżona data zmiany - tydzień, miesiąc, kwartał?
3. czy możliwe jest przekonwertowanie bazy do ver. 1.38 (ze względu na
wystawienie tysięcy dokumentów brak możliwości otworzenia operacji z
archiwizacji przed uaktualnieniem)?"

otrzymałem odpowiedź:

Dzień Dobry

1, 2. Jest to zabieg docelowy, nie planujemy zmian w tej materii.

3. Nie ma możliwości konwertowania "w dół". Podczas wykonywania konwersji program tworzy sobie kopie podmiotu w starej wersji i do takiej bazy można wrócić. Jeżeli są wystawiane dokumenty w nowej wersji to jedyna możliwość przeniesienia ich do starej wersji to użycie "Komunikacji".

Ręce opadły......

Kolego rISky nie trać wiary :)

Po przeczytaniu Twojego maila (nie ukrywam że się trochę zdenerwowałem) skontaktowałem się z Insertem i udało mi się porozmawiać z człowiekiem który napisał Tobie powyższego maila. Otrzymałem od niego informację, że będzie możliwość w wersji 1.40 modyfikacji przeliczników poprzez zrobienie jednego wpisu w rejestrach systemowych (każdy użytkownik będzie mógł to zrobić ale na własną odpowiedzialność). Tak więc według niego nie będzie opcji wyboru gdzieś w ustawieniach Subiekta tylko właśnie poprzez wpis w rejestrze systemowym.
Na moje pytanie czy telekonsultant pomoże przy zrobieniu takiego wpisu w rejestrze odpowiedział że tak.
Więc mam nadzieję, że tak się stanie. Zobaczymy.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: Cuba w Październik 28, 2015, 09:29:18
Witam

mam dobrą wiadomość dla wszystkich użytkowników dla których problemem było zablokowanie możliwości poprawiania używanych przeliczników towarowych od wersji 1.39. Wczoraj pojawiła się wersja 1.40 w której tak jak obiecali w Insercie jest już możliwość poprawiania tych przeliczników (trzeba zrobić odpowiedni wpis w rejestrze Windows - procedura jest opisana w pomocy programu).
Cieszę się że przeforsowaliśmy tą sprawę.

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: Beata w Październik 29, 2015, 08:09:09
Witam.
Czy coś się zmieniło w sprawie przeliczników w najnowszej wersji 1,40 ? Czytam o zmianach, ale albo nie widzę, albo nie pojawiły się.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: Beata w Październik 29, 2015, 08:40:08
Doczytałam. Dziękuję za wiadomość.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: kalaf w Październik 29, 2015, 12:04:59
jeśli komuś się nie chce szukać (npMe:)

..."w celu odblokowania tej opcji należy w rejestrze systemu Windows, w kluczu HKEY_CURRENT_USER\Software\InsERT\InsERT GT\Towary\1.0\PoprawaJednostekMiary utworzyć zmienną o nazwie "ZezwalajZawsze" i przypisać jej wartość typu DWORD równą 1."

[HKEY_CURRENT_USER\Software\InsERT\InsERT GT\Towary\1.0\PoprawaJednostekMiary]
"ZezwalajZawsze"=dword:00000001
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: Tols w Grudzień 03, 2015, 13:52:00
a ja podam jeszcze inny przykład:
1) Wielu pracowników zakłada kartoteki i każdy po swojemu dodaje dodatkową jednostkę miary (opk, opk. opak., opak, opakowanie). Chcę uporządkować jednostki, by na wydruku faktury wyglądało jednolicie i była tylko jednostka "opak.", niestety nie mogę poprawić, bo jest to zablokowane.
2) Sprzedaję towar na sztuki, ale jako jednostkę zakupu mam opakowanie. Do tej pory producent pakował po 5 sztuk, a teraz pakuje po 2 sztuki. Niestety w kartotece towaru nie mogę tego zmienić. Mam teraz dodać drugą jednostkę opak=2 szt obok tej opak=5 szt? Po jakim przeliczniku będzie program przeliczał?
Moim zdaniem zablokowanie tego jest błędem. Rozumiem, że problemy mogą się pojawiać przy poprawianiu kartoteki ze stanem magazynowym, ale przy kartotece zerowej i jeszcze do tego na której ruch był kilka lat temu powinna być możliwość zmiany. Przecież pewne przeliczniki mogą się zmieniać w czasie, dlaczego nikt tego nie uwzględnił? Skoro zablokowaliście możliwość zmiany, to przynajmniej dodajcie funkcję "unieważnij przelicznik"
Tytuł: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: dkozlowski w Grudzień 03, 2015, 15:32:49
Skoro zablokowaliście możliwość zmiany, to przynajmniej dodajcie funkcję "unieważnij przelicznik"

Z czym masz właściwie problem, przecież można odblokować edycję jednostek miary użytych na dokumentach ? Zostało to opisane w pierwszym odpowiedzi przed Twoją...

Jeśli ktoś nie radzi sobie z edycją rejestru Windows to może skorzystać z mojego darmowego rozwiązania o nazwie "Ustalanie zezwolenia na zmianę dodatkowej jednostki miary dla InsERT GT" dostępnego na mojej stronie.
Tytuł: Odp: Problem z najnowszą wersją 1.39 - nie można poprawiać przeliczników towarowych
Wiadomość wysłana przez: candy w Grudzień 03, 2015, 23:43:34
Skoro zablokowaliście możliwość zmiany, to przynajmniej dodajcie funkcję "unieważnij przelicznik"
Ojej, przepraszamy bardzo że zablokowaliśmy, funkcję zaraz przygotujemy. Na jaki adres ją wysłać?  ;)

A poważnie to przed wylaniem swoich pretensji warto się czasem odrobinkę zastanowić do kogo się je kieruje, bo można walnąć jak dzik w sosnę, co właśnie mieliśmy okazję zobaczyć. To nie jest forum fabryczne Insertu i osoby, które tu piszą nie są pracownikami Insertu, więc kierowanie do nas pretensji jest troszkę... sam oceń jakie.