O ile opcja kalkulacji z poziomu cen detalicznych wylicza faktycznie prognozę przewidywanego zysku ( ilość, którą system widzi na stanie x różnica pomiędzy cenami zakupu z dokumentu, a ceną detaliczną ), o tyle opcja zestawień mi głupieje..
Jeśli zostały wprowadzone głupie dane to taki też będzie wynik zestawień.
Skąd ten wniosek?
Tylko i wyłącznie z Twojego opisu, gdyby dane były poprawne, to zestawienia prezentowałyby poprawne dane, a skoro takich nie prezentują to oznacza, że dane nie są poprawne.
Pracuję z programem dość długi czas, nie jestem "świeżym" użytkownikiem... Nie pytam o głupoty, tylko proszę o pomoc z tematem, którego nie potrafię wyjaśnić..
Nie ważne ile lat pracujesz na programie, ważne jest, że ciągle nie znasz podstaw jego obsługi i może to najwyższa pora je poznać... Gdybyś wiedział jak działa program (w jaki sposób jest wyliczany zysk) to przecież nie byłoby tego tematu na forum...
Pracuję z programem dość długi czas, nie jestem "świeżym" użytkownikiem... Wprowadzając towar za każdym razem fakturą zakupu ?? tylko w ten sposób towar jest wprowadzany do systemu. Rozumiem, gdyby 1% pozycji był błędny - ale większość
Skąd mam wiedzieć jak towar jest wprowadzony skoro nie raczyłeś tego pokazać ? Mam rozumieć, że w Twojej branży korek zakupu nie ma, a korekty przecież mają bezpośredni wpływ na wartości magazynowe ?
Pracuję z programem dość długi czas, nie jestem "świeżym" użytkownikiem... Dlaczego więc system (program) nie widzi cen zakupu i nie potrafi wyliczyć prawidłowej wartości zysku ??( tak wiem, że zysk to różnica pomiędzy sprzedażą, a zakupem )
Już odpowiedziałem - jakie dane zostały wprowadzone, taki jest wynik.
Fakt jest jeden.
Robiąc zestawienie z z okresu np 01.08 - 07.08 pokazuje mi takie "głupie" dane, mimo iż pozycja zakupiona była np 2 miesiące wcześniej
wg mnie zysku na załączonym przykładzie powinno być 1,18 na sztuce...
Patrz załączniki:
Proszę pomóżcie / wyjaśnijcie / wytłumaczcie..
Faktem jest, że zamieszczony przykład kompletnie nie potwierdza tego o czym piszesz, potwierdza tylko to o czym napisałem ja - towar został przyjęty magazyn za 0 zł lub cena przyjęcia została skorygowana lub jak zasugerował Sławek towar w ogóle nie został wydany z magazynu, czyli kosztował 0 zł...
Pomożemy o ile zechcesz pomóc sobie o opisać problem dokładnie... Pokaż dokument, na którym została wykonana sprzedaż przykładowego towaru (z cenami i wartościami magazynowymi), sprawdź dostawy towaru, które zostały rozchodowane podczas sprzedaży (wydruk z rozbiciem na dostawy) i pokaż te dokumenty, za pomocą których towar został przyjęty na magazyn, wtedy powinno wszystko się wwyjaśnić.