Cześć,
Wiem, że wątek był mielony wielokrotnie, ale mam wrażenie, że nie widziałem jednoznacznej odpowiedzi, a może jest już rozwiązanie, które sprawdza się najlepiej. Powinno się to przydać wielu osobom. Jaki to case:
Sklep online + kilka placówek stacjonarnych. Wszystko na Subiekt GT.
W jaki sposób w Subiekcie GT dokumentować sprzedaż voucherów / bonów podarunkowych do wykorzystania w sklepie na produkty o różnych stawkach VAT? Jakie są najlepsze praktyki?
Na chwilę obecną sposoby, które znam to:
1) Wystawianie noty księgowej i ewidencja w excelu - bardzo niewygodne, jeśli trzeba to robić za każdym razem ręcznie, po X miesiącach może robić się problem z doliczeniem się.
2) Sprzedaż niefiskalna jako opakowanie zwrotne - wtedy przy wykorzystaniu "zwrot", a następnie nabicie sprzedaży na odpowiadającą kwotę vouchera na paragon fiskalny. Do momentu wykorzystania będzie nadwyżka w rozliczeniach.
Pytanie jak to trzymać w jednym miejscu, czyli w Subiekcie GT, by się nie pogubić.
Przykładowe sytuacje:
A) Przychodzi klient i w sklepie stacjonarnym kupuje voucher za 100 zł, płaci kartą, a voucher daje w prezencie i inna osoba
przychodzi po 4 miesiącach wykorzystać go w innej placówce.
B) Klient kupuje voucher na 200 zł w sklepie online, daje go w prezencie, a następnie inna osoba wykorzystuje go stacjonarnie (lub online) kilka miesięcy później.
C) Klient (Firma) kupuje 10 voucherów dla pracowników i chciałaby to sobie odliczyć. Pracownicy wykorzystują online lub stacjonarnie.
Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie jak to rozwiązać w praktyce. Jak nie doczytałem, to wybaczcie i jeśli jest faktycznie jasna odpowiedź, będę wdzięczny za linka do takiego wątku. W innym wypadku może znajdziemy tu rozwiązanie dla wielu osób

Pozdrawiam!