A skąd Ci się wziął dodatkowy router. Wszystkie adresy, ktore podał @hock są z tej samej klasy adresowej 192.168.0.X. A skoro taka klasa adresowa jest ustawiona w DHCP, to brama jest pierwszym adresem czyli właśnie 192.168.0.1. I jest adres sieciowy routera w tej sieci wewnętrznej.
Stąd, że gateway, jeśli jest przepisany ze starego routera (dlatego o to pytałem) oznacza, że ten router nie ma bezpośredniego połączenia z Internetem - gdyz adres bramy jest nierutowalny - z opisu wynikało, ze to adres bramy routera a nie komputera - jak Ty pewnie założyłeś. Co do adresu routera to w tym przypadku nie jest jak w wiekszości pierwszy z puli tylko 192.168.0.219. Obawiam się, że kolega Hock troszkę się pogubił i dlatego chcę w jego sieci wykluczyć najpierw bardziej skomplikowane scenariusze aby podać najprostsze rozwiązanie.
Teoria, że wzmiankowany router służy tylko za serwer DHCP (ew. jeszcze switch i AP) a w sieci jest jeszcze bramka, jest oczywiście możliwa, ale "sprzeczna z Brzytwa Ockhama", choć ręki, że tak nie jest, nie dałbym sobie uciąć...
Różne akcje widziałem, więc założyłem i taki wariant - czasem tak bywa, ze biuro posiada gniazdo lan i właściciel wpina swój router tworząc kolejna podsieć, możliwe również, ze stary router miał wyłączone dhcp i służył jako AP i switch a był spięty z innym poprzez port LAN (nie WAN), który znajduje się w tej samej firmie ale w innym pomieszczeniu - niestety i takie przypadki spotykałem gdzie w ten sposób poprawiano sobie zasięg WIFI. Dlatego istotnym jest niech kolega sprawdzi, czy wszystkie komputery sa fizycznie wpięte do jednego routera - to na początek.