Jak to jaki? Żeby wiedzieć jakie jest ostateczne zobowiązanie w VAT.
A jaki związek ma kurs dokumentu z VAT'em na dokumencie - o tym decyduje przecież tabelka VAT - wracając więc do Twojego poprzedniego pytania - uzupełnionego teraz o potrzebę - to rzetelność jest taka jak dane wprowadzone przez Ciebie i sposób w jaki z nich korzystasz.
Nadmienię też, że program nie jest zamknięty, jeśli potrzebujemy dodatkowych danych to można je rejestrować w programie i analizować na podstawie dodatkowych zestawień - rozwiązania do potrzeb.
W małych firmach można sobie samemu wprowadzać do Subiekta wszystkie faktury zakupu i sprzedaży. Jest to wygodne, by na bieżąco monitorować VAT, przelewy itp.
A w dużych firmach to już nie można ? Jak najbardziej wszystkim to polecam, przede wszystkim prowadzenie rozrachunków, ale nawet sam nie wprowadzam faktur za paliwo bo nie potrzebuję informacji o "ostatecznym zobowiązaniu VAT", takie otrzymuję z księgowości po zakończeniu miesiąca.
VAT to tylko jeden z podatków i większości firm nie jest problemem, gdyż od początku wiadomo, że nie jest nasz i trzeba będzie go oddać, problemem jest dochodowy. Wszystkim, którzy chcę kontrolować stan firmy na bieżąco polecam, aby księgowość była prowadzona lokalnie na danych połączonych z Subiektem - wtedy można również ujmować dane w księgowości na bieżąco i na bieżąco mieć potrzebne informacje - ostateczne i kompletne.
Ale już sobie poradziłam. W zestawieniach, w rejestrze zakupu, można sobie ustalić kurs do VAT- wybrać z dnia poprzedzającego dostawę. Wtedy rejestr VAT będzie przeliczony po prawidłowym kursie.
Fajnie, najwyraźniej masz specyficzny przypadek i nie masz faktur zagranicznych - co w takim razie poradzisz osobom, które mają faktury krajowe i zagraniczne ?
No ale jak widać kursy walut to temat obcy dla niektórych. Można o tym poczytać. Nie boli
Nie rozumiem przesłania - skoro nie boli to dlaczego nie poczytałaś tylko zaczęłaś zadawać pytania ?