Autor Wątek: Ceny na etykiecie/naklejce  (Przeczytany 7886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AnRek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja +0/-0
  • Wersja programu: 1.37 SP6
Ceny na etykiecie/naklejce
« dnia: Maj 17, 2015, 16:16:30 »
Dzień dobry.
Jestem nowym użytkownikiem Subiekta i dopiero zaczynam go poznawać.
Chciałem zrobić etykiety / naklejki by umieścić je na półce pod towarem.
Ale ...
Zgodnie z Rozp. MF musi być podana cena jednostkowa za 1 kg czy 1 litr. Czyli jak np. rodzynki 250 g kosztują 5 zł, to cena za 1 kg jest 20 zł (przepraszam, że piszę łopatologicznie ale chcę być dobrze zrozumiany).
I tu jest problem bo nie ma takiej pozycji wśród pól do wyboru, ale też i nie ma - lub nie wiem jeszcze gdzie - wstawić taką informację w kartotece towaru.
Proszę o wyrozumiałość i podpowiedź.
Pozdrawiam



Offline TadWar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Reputacja +27/-0
  • Wersja programu: Subiekt GT, Rewizor GT, v 1.45
Odp: Ceny na etykiecie/naklejce
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2015, 19:13:36 »
Musisz w towarach  w zakładce miary założyć dodatkową j.m. np. kg, litr oraz ustawić przelicznik z jednostki podstawowej i zaznaczyć ptaszkiem jednostka porównawcza.
Na przykład przy rodzynkach 250 g przelicznik 4.
W szablonach naklejek po lewe j stronie jest pozycja jedn. porównawcza - tą jednostkę wstaw w szablon, będzie napis kg, litr itp. Wybierz cenę brutto i wstaw na szablon i wybierz na dole na dole  cenę w jednostce porównawczej.
Wypróbuj wydruk podgląd wydruku
Tadeusz

Offline AnRek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja +0/-0
  • Wersja programu: 1.37 SP6
Odp: Ceny na etykiecie/naklejce
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2015, 22:11:31 »
Dzięki za podpowiedź.
Próbuję pójść tą drogą, ale w szablonach nie ma ceny w jednostce porównawczej.
Jest cena detal. brutto i netto, hurtowa i specjalna.
Może czegoś nie mam ustawionego jeszcze?
Powiem szczerze, że buc który przy sprzedaży podobno szkolił to pożałowania godne.

Pozdrawiam

Offline dkozlowski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 17232
  • Reputacja +800/-27
  • Wersja programu: GT/Navireo/nexo
Odp: Ceny na etykiecie/naklejce
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2015, 23:01:40 »
Próbuję pójść tą drogą, ale w szablonach nie ma ceny w jednostce porównawczej.
Jest cena detal. brutto i netto, hurtowa i specjalna.
Może czegoś nie mam ustawionego jeszcze?

Jak napisał @TadWar:

Wybierz cenę brutto i wstaw na szablon i wybierz na dole na dole  cenę w jednostce porównawczej.

Wersja obrazkowa poniżej...

Powiem szczerze, że buc który przy sprzedaży podobno szkolił to pożałowania godne.

Nie rozumiem... Sam wybrałeś i zapłaciłeś komuś, kto nie potrafi nawet skonfigurować programu do wydruku naklejki z porównawczymi jednostkami miary ? Czemu nie wyszedłeś i nie znalazłeś kogoś kto potrafi ? Przecież to Ty wybierasz dostawcę oprogramowania, a nie odwrotnie ?
Daniel, Białystok.

Offline AnRek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja +0/-0
  • Wersja programu: 1.37 SP6
Odp: Ceny na etykiecie/naklejce
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2015, 00:15:42 »
Wielkie podziękowania za pomoc.

A co do zakupu ... cóż, wpierw się płaci a później jest szkolenie. Zresztą sprzedający chyba uważa, że on nie musi szkolić bo od tego jest pomoc Insertu. Niestety, nie wiedziałem w co się ładuję i nie kupowałem programu w Insercie tylko razem z kasą fiskalną i innymi rzeczami.
W każdym razie serdecznie dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Andrzej

Offline TadWar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Reputacja +27/-0
  • Wersja programu: Subiekt GT, Rewizor GT, v 1.45
Odp: Ceny na etykiecie/naklejce
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2015, 17:29:01 »
Jak pisałem wcześniej, po lewej stronie wybierasz jednostkę porównawczą. Na naklejce będzie widoczny taki napis jak w towarach nazwiesz dodatkową jednostkę miary. Natomiast cenę pobierasz z listy brutto i jak zaznaczysz na dole, tak jak na rysunku @dkozłowskiego, że to jest cena  w jednostce porównawczej to na pewno cena będzie prawidłowa.
Pozdrawiam
Tadeusz

Offline AnRek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja +0/-0
  • Wersja programu: 1.37 SP6
Odp: Ceny na etykiecie/naklejce
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2015, 19:56:52 »
Dziękuję za pomoc.  :)

Offline Norbitka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja +0/-0
  • Wersja programu: Subiekt GT 1.45
Odp: Ceny na etykiecie/naklejce
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2017, 21:19:27 »
Odświeżę temat pytaniem o jednostkę porównawczą.  Jak obliczyć owa jednostke dla towaru o masie nt 18g. (Tic Taki ) czy przypraw np 25g ,  15g.  Czy 15g = 55555,56 ?

Offline dkozlowski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 17232
  • Reputacja +800/-27
  • Wersja programu: GT/Navireo/nexo
Odp: Ceny na etykiecie/naklejce
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2017, 22:16:54 »
No to dość prosta matematyka... Skoro 1kg to 1000g, więc 18g to 18/1000kg, czyli po zapisie w postaci ułamka dziesiętnego otrzymujemy 0,018kg... Przy takim przeliczeniu wystarczy przesunąć przecinek o trzy miejsca dziesiętne w lewo, czyli dla 25g otrzymamy 0,025kg...
Daniel, Białystok.

Offline Norbitka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja +0/-0
  • Wersja programu: Subiekt GT 1.45
Odp: Ceny na etykiecie/naklejce
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 08, 2017, 15:33:46 »
Jejku, ale wstyd. Coś mi się pomajtało, że to trzeba podzielić :) Dziękuję.
 Ps.
Po dłuższym zastanowieniu jednak uważam, że to tak nie będzie. Skoro przy piwie 0,5l jednostką porównawczą ma być 2 to oznacza, że 1000ml trzeba podzielić przez 500ml. Czyli podobnie powinno być przy kg. przy 500g będzie 2, przy 250g będzie 4.
Teraz obliczając dla 15g musze 1000g : 15g co daje 66,67. Rozumiem, że jednostką porównawczą będzie 66,67 ? 
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2017, 16:52:39 wysłana przez Norbitka »

Offline dkozlowski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 17232
  • Reputacja +800/-27
  • Wersja programu: GT/Navireo/nexo
Odp: Ceny na etykiecie/naklejce
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 08, 2017, 18:26:58 »
Tak, policzyłem dobrze tylko nie to co trzeba, a trzeba przeliczyć sztuki na kilogramy, a nie gramy na kilogramy... Dla twojego przykładu wychodzi więc, że skoro 1 szt. waży 15g to x szt. będzie ważyło 1000g, więc x szt. = 1 szt. * 1000g / 15g, co daje nam 66,667 szt. (przelicznik możemy podać z 3 miejscami po przecinku). Reasumując teraz policzyłaś dobrze :D
Daniel, Białystok.

Forum Użytkownikow Subiekt GT

Odp: Ceny na etykiecie/naklejce
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 08, 2017, 18:26:58 »