Dziękuje je za informacje, no właśnie i tutaj jest problem z poprawą raportów kasowych, bo sporo czasu to było temu i pozatwierdzane i poprzerzucane do Rewizora, w każdym bądź razie technikę już znam

Co do noty to jeśli ktoś posiada interpretację indywidualną, że można to zrobić notą to ok, ostatnio jednak przeważa pogląd, że trzeba to robić korektą. Zwróć też proszę uwagę na to, że nie ma w przepisach informacji o tym aby nota była podpisana przez drugą stronę dla jej ważności, prowadziłoby to do tego, że fakturę "z ulicy" można dosłownie bezkarnie zmienić na swoje dane wystawiając notę korygującą, którą rzekomo wysłaliśmy do potwierdzenia dla kontrahenta ale nie otrzymaliśmy niestety odpowiedzi;)
Przykładowe pisma urzędowe:
IPPP1/4512-82/16-4/KR przykładowa interpretacja 12.04.2016
"Wystawienie noty korygującej nie może prowadzić do zmiany podmiotu umowy sprzedaży. W przypadku, gdy błędne są wszystkie dane nabywcy wskazane na fakturze, nie jest dopuszczalne jej korygowanie w drodze noty korygującej. Jedynym sposobem naprawienia tego typu błędu jest wystawienie faktury korygującej przez sprzedawcę".
"Analiza przedstawionych okoliczności sprawy oraz treści przywołanych przepisów prawa prowadzi do wniosku, że skorygowanie błędu polegającego na nieprawidłowym wskazaniu nazwy, NIP i adresu nabywcy powinno nastąpić poprzez wystawienie faktury korygującej, zawierającej dane określone w art. 106j ust. 2 ustawy, w szczególności wskazującej jako przyczynę korekty błędne określenie danych nabywcy oraz prawidłową treść korygowanych pozycji, czyli prawidłowe dane nabywcy. Nieprawidłowym byłoby w takim przypadku wystawienie faktury korygującej „do zera” i ponowne wystawienie faktury zawierającej już prawidłowe dane nabywcy."
"Ponadto, należy zaznaczyć, że występujące w systemie księgowym ograniczenia nie mogą mieć wpływu na prawidłowość wystawianych dokumentów. W związku z tym, to Wnioskodawca jest zobowiązany do stosowania metod pozwalających na dokumentowanie przeprowadzonych transakcji zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi w tym zakresie. Zatem, Wnioskodawca nie ma prawa do wystawienia faktury korygującej fakturę pierwotną do zera wyłącznie ze względu na ograniczenia systemu księgowego."
WSA w Poznaniu: Wyrok WSA w Poznaniu z 4 lutego 2016 r., sygn. akt I SA/Po 1270/15
"Nie można wystawić noty korygującej do faktury, w której błędnie wskazano wszystkie dane nabywcy. Nota korygująca służy do korekty błędów dotyczących danych nabywcy wskazanego w wystawionej fakturze , jednak nie w sytuacji, gdy faktycznym nabywcą jest inny podmiot. Notę korygującą ma prawo wystawić faktyczny nabywca, a podmiot błędnie ujęty w fakturze nabywcą nie jest. Aby skorygować taką fakturę sprzedający musi wystawić fakturę korygującą"